×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. jūlijs, 2016
Drukāt

ASV: NATO nevēlas konfrontāciju ar Krieviju, bet gan aizsargāt savus pilsoņus (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

NATO nevēlas konfliktu vai konfrontāciju ar Krieviju, bet gan aizsargāt gandrīz vienu miljardu savu pilsoņu, aģentūrai BNS sacīja ASV Valsts departamenta runasvīrs Džošua Beikers (Joshua Baker).

Runājot par aizvadīto NATO samitu Varšavā, viņš atgādināja ASV prezidenta Baraka Obamas teikto – samits ir viens no svarīgākajiem punktiem eiroatlantiskās drošības stiprināšanā. “NATO adaptējas, lai atbildētu jaunajiem izaicinājumiem, tajā pašā laikā saglabājot arī uzticību saviem pamatuzdevumiem. Mēs uzskatām, ka šis ir vēsturisks samits,” teica ASV Valsts departamenta pārstāvis.

Beikers norādīja, ka kopš Aukstā kara laikiem Eiropa pirmo reizi saskārusies ar trīs bīstamiem apdraudējumiem – agresīvām Krievijas darbībām, teroristiskā džihādistu grupējuma “Islāma valsts” aktivitātēm un ievērojamo bēgļu krīzi. “Krievija nodarbojas ar Ukrainas austrumu destabilizāciju, kā arī ir īstenojusi nelegālu Krimas aneksiju. [Kontinenta] dienvidos ir nopietni [terorisma] apdraudējumi, par to liecina nesenie sprādzieni Stambulā un Bagdādē. Šeit draudus rada “Islāma valsts” un citi teroristiskie grupējumi,” atgādināja ASV Valsts departamenta pārstāvis.

Runājot par Maskavas negatīvo reakciju uz NATO samitā pieņemtajiem lēmumiem par četru bataljona kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, Beikers norādīja – alianses darbības nav atkarīgas no Krievijas. “Alianses vissvarīgākais uzdevums ir gandrīz miljarda savu pilsoņu aizstāvēšana. NATO ir pieņēmusi svarīgus kolektīvās aizsardzības soļus. Aliansei ir iespējas reaģēt uz draudiem no jebkuras puses. [Vienlaikus] NATO nevēlas konfliktu vai konfrontāciju ne ar Krieviju, ne ar jebkuru citu valsti. Tieši tādēļ mēs neredzam, ka Krievija ir ienaidnieks. Mēs vēlamies sadarbību ar Krieviju,” pauda departamenta runasvīrs.

NATO samitu apmeklēja arī ASV prezidents Obama, kurš uzsvēra, ka NATO ir pats svarīgākais elements ne tikai transatlantiskās telpas, bet arī globālajā drošībā. Obama samitā arī norādīja, ka Eiropa vienmēr var rēķināties ar ASV. “NATO ir daudz spēcīgāka nekā jebkad. ASV ir arī apstiprinājusi, ka pildīs savas apņemšanās attiecībā uz NATO. Ir daži kandidāti uz ASV prezidenta posteni, kas ir teikuši – NATO ir zaudējis aktualitāti. Tā tas nav – alianse ir ļoti svarīga ne tikai Eiropas, bet arī ASV un globālajai drošībai. Jebkurš nākamais ASV prezidents būs pārliecināts par alianses nepieciešamību,” uzsvēra Beikers.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. NATO nevēlas konfrontāciju ar Krieviju, bet gan aizsargāt savus pilsoņus
  …………
  Summa nemainās no saskaitāmo kārtības: Krievije nevēlas konfrontāciju ar NATO, bet gan aizsargāt savus pilsoņus…

 2. Pūķins vēlas konfrontāciju. Par to liecina viņa trakā bruņošanās un bāzu veidošana netālu no Baltijas valstīm un Polijas. NATO uz to tikai reaģē, un ne pietiekami, manuprāt. Baltijas valstīm vajag vismodernākās raķetes.

  • Опять! Сударь, прекратите воровать чужие ники! Вы вор!
   И не пишите разную чушь. На своей собственной территории Россия вправе делать что угодно. А вы, вместо того, чтобы тырить чужие ники, поробуйте свиснуть что-нибудь по существеннее, ну там самолёт какой или авианосец.

 3. Оказывается псакингс это болезнь заразная. Вот и этот господинчик её подхватил.

 4. atkal un vēl joprojām Atbildēt

  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”

  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”

  Maitas putni KARU ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Līķus plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…

  (O.M.©)

Draugiem Facebook Twitter Google+