×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

ASV Neatkarības dienā Rīgā muzicēs Sietlas jauniešu simfoniskais orķestris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

ASV Neatkarības dienā – 4. jūlijā – Lielajā ģildē muzicēs jauniešu simfoniskais orķestris “Cascade Youth Symphony” no Vašingtonas štata Sietlas pilsētas diriģenta Džerija Džona Mārša vadībā, vēsta komunikāciju speciāliste Liene Jakovļeva.

Orķestra mērķis un uzdevums ir iesaistīt muzicēšanā pēc iespējas plašu talantīgu bērnu un jauniešu pulku, veidojot atmosfēru, kura veicina darbotiesgribu, pašapziņu un spējas kā muzikālās, tā personības izaugsmes laukā.

Koncerta daudzveidīgā programma atspoguļos Neatkarības dienas svētku atmosfēru, atskatoties vēsturē un pagātnē, kā arī raugoties nākotnē no klasiskām, pārbaudītām un lielajam vairākumam tuvām vērtībām (Ludviga van Bēthovena Piektās simfonijas I daļa, Oto Nikolaji uvertīra “Jautrās vindzorietes”) uz amerikāņiem nozīmīgiem skaņdarbiem (Ārona Koplenda “Apalaču pavasaris” un Rodeo, Leonarda Bernsteina “Vestsaidas stāsta” fragmenti, Džona Filipa Sūzas “Zvaigznes un strīpas”). Skanēs arī Friča Kreislera Prelūdija un Allegro vijolei un orķestrim ar solisti Loru Sorensenu, I daļa no Franca Štrausa Koncerta mežragam un orķestrim do minorā, kurā soliste būs Marija-Nikola Delloza (Maria Nicola Dellosa), kā arī citi opusi.

Biļešu cenas – EUR 5, studentiem, skolēniem un pensionāriem – EUR 3.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+