×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

ASV negrasās atkāpties no savas Afganistānas kara stratēģijas

demon

Neskatoties uz plašajiem afgāņu protestiem, Savienotās Valstis saglabās uzticību savai kara stratēģijai Afganistānā un sadarbībai ar Kabulu, paziņojis Pentagons.

 

ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta un Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs pauda pārliecību, ka ASV stratēģijas pamati joprojām ir stabili. ASV nedomā atteikties no plānotās karavīru izvešanas no Afganistānas un drošības kontroles nodošanas afgāņu spēkiem, žurnālistiem paziņoja Pentagona preses pārstāvis Džordžs Litls. Uzbrukumi ASV un NATO karavīriem un septiņu dienu ilgie protesti nav pakļāvuši briesmām saites, kas vieno ASV un afgāņu spēkus, uzsvēra Litls.

Vērienīgos protestus Afganistānā izraisīja ieslodzītajiem talibiem konfiscēto Korāna sējumu sadedzināšana Bagramas gaisa spēku bāzē un līdz šim šajos nemieros dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 40 cilvēki. Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs atzina, ka pēdējie notikumi ir saasinājuši spriedzi Kabulā, bet norādīja, ka protesti sāk pierimt, un ASV karavīri joprojām strādā plecu pie pleca ar afgāņu karavīriem. “Šie notikumi ir satraucoši, tie piesaistījuši visu uzmanību. Un jā, spriedze šeit Kabulā pašreiz ir liela,” atzina Kērbijs, kurš pašreiz atrodas Afganistānā.

Savienotās Valstis vairākkārt atvainojušās par Korāna eksemplāra dedzināšanu Bagramas bāzes atkritumu dedzināmajā krāsnī, uzsverot, ka tas noticis kļūdas dēļ, nevis ar nolūku.

Pēc protestētāju uzbrukumiem ANO pirmdien atsauca starptautisko personālu no sava kompleksa Afganistānas ziemeļu pilsētā Kondozā. Sestdien, reaģējot uz divu amerikāņu konsultantu nogalināšanu apšaudē Afganistānas Iekšlietu ministrijā, NATO atsauca savus darbiniekus no Afganistānas valdības institūcijām. Līdzīgu lēmumu pieņēma arī Britānija, Francija un Vācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+