×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

ASV negrasās piekāpties Krievijai pretraķešu aizsardzības sistēmas jautājumā

saruna2

ASV amatpersonas, kuras gatavojas sarunām ar Krieviju, norāda, ka Vašingtona, neskatoties uz Maskavas iebildumiem, ir apņēmusies pilnībā izvērst Austrumeiropā iecerēto pretraķešu aizsardzības sistēmu.

 

Valsts departamenta īpašā pārstāve stratēģiskās stabilitātes un pretraķešu aizsardzības sistēmas jautājumos Elīna Taušere atzina, ka šaubās par iespējām panākt kompromisu ar Krieviju, jo ASV šobrīd atrodas priekšvēlēšanu periodā. Vašingtona un NATO norāda, ka pretraķešu aizsardzības sistēma, kuras objektus paredzēt izvietot Turcijā un Austrumeiropā, iecerēta, lai novērstu uzbrukumus no tādām neprognozējamām valstīm kā Irāna, kuras rīcībā nākotnē varētu nonākt kodolieroči. Savukārt Maskava bažījas, ka tā varētu ierobežot Krievijas stratēģisko spēku iespējas. Taču ASV aizsardzības ministra vietniece globālās stratēģijas jautājumos Medilaina Krīdona uzsvēra, ka “Savienotās Valstis ir un joprojām paliek apņēmības pilnas īstenot visas četras pretraķešu aizsardzības sistēmas fāzes”. “Domāju, ka esam to pateikuši ļoti, ļoti nepārprotami. Mēs esam arī skaidri paziņojuši, ka nepieņemsim nekādus ierobežojumus nedz šo sistēmu skaitam nedz iespējām,” uzsvēra Krīdona.

Tomēr ASV joprojām cer, ka Krievija izšķirsies par sadarbību pretraķešu aizsardzības sistēmas izveidē. Taušere norādīja, ka šāda sadarbība varētu radīt pārmaiņas Vašingtonas un Maskavas attiecībās. “Ņemot vērā ilgstošās ASV un Krievijas domstarpības šajā jautājumā, lai panāktu vienošanos būs nepieciešams laiks un tehniskais darbs,” atzina Valsts departamenta īpašā pārstāve. “Taču, ņemot vērā, ka 2012. gada abās valstīs ir vēlēšanu gads, tas noteikti nav gads, kurā mēs varētu panākt izrāvienu.” Tāpēc ASV prezidents Baraks Obama vienojies ar savu krievu kolēģi Dmitriju Medvedevu sākotnēji uzticēt tehniskajiem ekspertiem abu pušu pozīciju pilnīgāku noskaidrošanu, piebilda Taušere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+