Foto – AFP/LETA

ASV no 0:2 pārspēj Austriju; Norvēģijai grūta uzvara 0

Pasaules čempionātā hokejā otrā spēļu diena Helsinkos sākās ar ASV izlases atspēlēšanos un 5:3 uzvaru pār Austriju, savukārt Stokholmā pēdējo divu gadu ceturtdaļfinālisti Norvēģija grūtā spēlē ar 3:1 pārspēja Slovēniju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Helsinkos spēle sākās ar austriešu dominanti un divi viņu ātri gūtie vārti intrigai piebēra kārtīgu piparu devu. Tomēr amerikāņi neapjuka, uzspieda savu spēles stilu un līdz spēles vidusdaļai jau bija ieguvuši 4:2 vadību. Austrijas izlase vienus vārtus atguva, amerikāņi atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet trešajā periodā rezultāts vairs nemainījās.

Pēdējo divu pasaules čempionātu ceturtdaļfināliste Norvēģija spēli pret slovēņiem sāka atbilstoši favorītu statusam,pēc diviem Bastiansena metieniem iegūstot 2:0 vadību. Turpinājums tik viegls nebija – pirmās trešdaļas izskaņā norvēģi uz ģērbtuvi paņēma līdzi zaudētus vārtus un līdz pat spēles izskaņai ritēja cīņa par punktiem un uzvaru. Lai kā centās slovēņi, saglābt kaut punktu viņiem neizdevās, bet punktu spēlei pielika norvēģi ar tukšos vārtos iemestu ripu – 3:1.

PASAULES ČEMPIONĀTS

HELSINKU GRUPA

ASV – Austrija 5:3 (1:2, 4:1, 0:0). Moss (10:02), Džonsons (23:38, 38:32), Stepltons (29:31), Palušahs (30:57) – Latuša (4:58), Velsers (5:38), Šullers (33:21).

STOKHOLMAS GRUPA

Norvēģija – Slovēnija 3:1 (2:1, 0:0, 1:0). Bastiansens (1:02, 14:03), Lunds Hansens (19:55, tukšos vārtos) – Jegličs (19:43).