Kultūra
Kultūrpolitika

ASV nodibināts Latviešu dziesmu un deju svētku fonds0

Nodibināts Latviešu dziesmu un deju svētku fonds, ziņo portāls “Latviesi.com”.

Fonda valdē ievēlēti seši bijušie Baltimoras Rīcības komitejas locekļi – Iveta Grava, Marisa Gudrā, Aija Moellere, Imants un Juris Mohseni, Aivars Osvalds –, Baltimoras un Minesotas dziesmu svētku mūzikas un tautasdejas nozares vadītāji Astrīda Liziņa, Krisīte Skare, iepriekšējo svētku Rīcības komitejas priekšsēdis Andris Kursietis, nākamo dziesmu svētku Rīcības komitejas priekšsēdis Ansis Vīksniņš, Rietumkrasta dziesmu svētku padomes priekšsēdis Pauls Berkolds, Latviešu koru apvienības priekšsēdis Ernests Brusubārdis III un ALAs deleģēta valdes locekle Līga Ejupe. Par valdes priekšsēdi ievēlēts Aivars Osvalds, vietnieces – Iveta Grava, Astrīda Liziņa, Krisīte Skare.

Drīz pēc dibināšanas valde izsludināja konkursu Fonda logotipam, tajā piedalījās mākslinieki ar astoņiem darbiem. Izvēle krita uz mākslinieces Ritas Spalviņas Auseklīša logo dizainu un tam klāt pievienoto aprakstu: “Dziesmu un deju svētkiem ir dvēsele, ko tikai var sajust un redzēt tieši svētku laikā.

Latviešu dziesmu un deju svētku fonds, tāpat kā izvēlētā Ausekļa zīme, pasargās, palīdzēs un kops svētku dvēseli.

Ausekļa zīmes vidū ir trīs kvadrāti, kuŗi pārstāv dziedātājus, dejotājus un skatītājus. Kad visi trīs sanāk kopā, svētku dvēsele ir dzimusi. Savukārt zilganā krāsa simbolizē radošumu, prieku, mīlestību, gudrību un draudzību – visu, ko mēs kopā sajūtam dziesmu un deju svētku laikā.”

Fonda darbības stūrakmeņi ir latviešu dziesmu un deju svētku tradīcijas kopšana, saglabāšana un attīstība ASV.

“Tuvākā nākotnē Fonds sāks uzkrāt svētku rīkotāju pieredzi speciāli izveidotajā “Rīkotāju rokasgrāmatā” un turpinās pilnveidot jau izveidoto dziesmu svētku kopienas e-pastu datubāzi, kas ir neatsverams palīgs svētku reklamēšanā un informācijas izplatīšanā.,” pauda valdes priekšsēdētājs Aivars Osvalds.

Ar Fonda finansiālu un organizatorisku līdzdalību sākts projekts “Ziemeļamerikas latviešu tautas deju horeogrāfiju digitālā krātuve”, kurā būs vienkopus savāktas un plašākai publikai pieejamas Ziemeļamerikā radītās un dejotās tautasdeju horeogrāfijas. Šim mērķim saņemts arī atbalsts no Latviešu Fonda.

Fonds jau finansiāli atbalstījis diriģenta dalību kora meistarklasēs Latvijā un dos arī atbalstu deju kopu vadītājiem, kas vēlas piedalīties deju kopu vadītāju kursos Latvijā šovasar.

Svarīga loma Fonda darbībā ir arī ciešākai sadarbībai ar dziesmu svētku kopienu Latvijā un ārpus tās.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā top jumts pēc senajām tehnoloģijām bez nevienas naglas
19 stundas
AR
Anda Rožukalne
Kultūra
Gribu būt liela mikroslavenība! Anda Rožukalne vērtē “YouTube” šovu “Gribi kļūt slavens?”
19 stundas
LE
LETA
Kultūra
Kinofestivāls “Open Place” pirmo reizi piedāvās runas meistarklases
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
38 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
40 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
10 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas galvenā problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad…
56 minūtes