Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. jūnijs, 2016
Drukāt

ASV Senāts noraida stingrāku šaujamieroču tirdzniecības kontroli

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV Kongresa augšpalāta Senāts pirmdien nespēja pieņemt grozījumus, kas paredzētu lielāku šaujamieroču tirdzniecības kontroli, kas ir kārtējais gadījums, kad ASV likumdevējiem neizdodas vienoties par šāda veida pasākumiem.

Abu partiju centieni šajā jautājumā sekoja pēc tam, kad 12.jūnijā Orlando geju klubā tika nošauti 49 cilvēki.

Lai republikāņu kontrolētajā Senātā pieņemtu četrus rosinātos grozījumus, bija nepieciešams 60 senatoru atbalsts. Kopā Senātā ir 100 likumdevēji.

Divi demokrātu ierosinātie grozījumi paredzēja liegt tiesības iegādāties ieročus personām, kurām liegta iekāpšana komerciālajās lidmašīnās, un, kuras atrodas Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) par terorismu aizdomās turamo sarakstos, kā arī pastiprināt kriminālās vēstures un garīgās veselības pārbaudes potenciālajiem ieroču pircējiem.

Pret šiem rosinājumiem iebilst republikāņi, kas uzskata, ka tie ierobežo konstitūcijā paredzētās tiesības.

Republikāņi savukārt rosināja ieviest 72 stundu gaidīšanas periodu tiem potenciālajiem pircējiem, kas atrodas FIB par terorismu aizdomās turamo sarakstos, lai valdība varētu pārbaudīt šos cilvēkus. Otrs republikāņu rosinājums paredzēja uzlabot potenciālo šaujamieroču pircēju pārbaudes.

Demokrāti noraidīja abus priekšlikumus.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+