Mobilā versija
+3.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
21. jūnijs, 2016
Drukāt

ASV Senāts noraida stingrāku šaujamieroču tirdzniecības kontroli

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV Kongresa augšpalāta Senāts pirmdien nespēja pieņemt grozījumus, kas paredzētu lielāku šaujamieroču tirdzniecības kontroli, kas ir kārtējais gadījums, kad ASV likumdevējiem neizdodas vienoties par šāda veida pasākumiem.

Abu partiju centieni šajā jautājumā sekoja pēc tam, kad 12.jūnijā Orlando geju klubā tika nošauti 49 cilvēki.

Lai republikāņu kontrolētajā Senātā pieņemtu četrus rosinātos grozījumus, bija nepieciešams 60 senatoru atbalsts. Kopā Senātā ir 100 likumdevēji.

Divi demokrātu ierosinātie grozījumi paredzēja liegt tiesības iegādāties ieročus personām, kurām liegta iekāpšana komerciālajās lidmašīnās, un, kuras atrodas Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) par terorismu aizdomās turamo sarakstos, kā arī pastiprināt kriminālās vēstures un garīgās veselības pārbaudes potenciālajiem ieroču pircējiem.

Pret šiem rosinājumiem iebilst republikāņi, kas uzskata, ka tie ierobežo konstitūcijā paredzētās tiesības.

Republikāņi savukārt rosināja ieviest 72 stundu gaidīšanas periodu tiem potenciālajiem pircējiem, kas atrodas FIB par terorismu aizdomās turamo sarakstos, lai valdība varētu pārbaudīt šos cilvēkus. Otrs republikāņu rosinājums paredzēja uzlabot potenciālo šaujamieroču pircēju pārbaudes.

Demokrāti noraidīja abus priekšlikumus.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+