×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

ASV nosaka sankcijas pret vairākiem lieliem Krievijas uzņēmumiem (papildināts) (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV piektdien saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā noteica sankcijas pret vairākiem lieliem Krievijas uzņēmumiem.

Jaunās sankcijas attiecas uz Krievijas lielāko banku “Sberbank”, naftas cauruļvadu operatoru “Transņeftj”, enerģētikas kompānijām “Lukoil”, “Gazprom”, “Gazpromņeftj” un “Surgutņeftegaz”, kā arī aizsardzības rūpniecības tehnnoloģiju grupu “Rosteh” un vēl pieciem aizsardzības rūpniecības uzņēmumiem. Visos jaunajām sankcijām pakļautajos uzņēmumos, izņemot “Surgutņeftegaz”, akciju kontrolpakete pieder valstij.

“Ņemot vērā Krievijas tiešo militāro intervenci un acīmredzamos centienus destabilizēt Ukrainu, mēs šodien esam padziļinājuši sava sankcijas pret Krieviju, saskaņoti ar saviem sabiedrotajiem Eiropā,” sacīja ASV finanšu ministrs Džeikobs Lū.

“Sberbank” un “Rosteh” aizliegts aizņemties ASV finanšu tirgos uz termiņu, kas ilgāks par 30 dienām, bet “Gazpromņeftj” un “Transņeftj” – uz termiņu, kas ilgāks par 90 dienām .

Uzņēmumiem “Lukoil”, “Gazprom” un “Surgutņeftgaz” ASV kompānijas nedrīkst sniegt atbalstu vai piegādāt tehnoloģijas, kas nepieciešamas, lai tās varētu veikt naftas un gāzes izpēti Arktikas reģionā vai jūrā, vai arī degslānekļa izpēti. Šāds aizliegums noteikts arī attiecībā un valsts naftas kompāniju “Rosņeftj”, kas jau agrāk bija iekļauta ASV sankciju sarakstā.

Jau ziņots, ka piektdien jaunas sankcijas pret Krieviju noteica arī Eiropas Savienība.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. mani var nesūtīt uz rašu,esmu latviete nez kurā paaudzē,bet varu godīgi teikt ka ļoti simpatizēju Putinam.Tādam ir jābūt valsts prezidentam,īstenam patriotam, kas neskrien pakaļ visiem vējiem un ko nevar ne iebiedēt,ne nopirkt.

  2. Man patika Putina šodienas atbilde! Spīdoša! Tā patiesi ir valsts vīra cienīga atbilde! Prieks, ka ir vēl tādi politiķi ar lielo burtu!!!!!!!!!!!!

    • Itsevišķi par to priecāsies krievijas tauta. Par Hitlera runām tauta arī ir bijusi gandarīta – līdz šim laikam priecājās.

    • Ko tu te beņķi rīvē, alma? Brauc uz savu rašu un jūsmo līdz nelabumam. A pašiem ta jums bailes uz krieviju pārcelties, pārāk salda dzīve šeit.

Draugiem Facebook Twitter Google+