Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
12. septembris, 2014
Drukāt

ASV nosaka sankcijas pret vairākiem lieliem Krievijas uzņēmumiem (papildināts) (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV piektdien saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā noteica sankcijas pret vairākiem lieliem Krievijas uzņēmumiem.

Jaunās sankcijas attiecas uz Krievijas lielāko banku “Sberbank”, naftas cauruļvadu operatoru “Transņeftj”, enerģētikas kompānijām “Lukoil”, “Gazprom”, “Gazpromņeftj” un “Surgutņeftegaz”, kā arī aizsardzības rūpniecības tehnnoloģiju grupu “Rosteh” un vēl pieciem aizsardzības rūpniecības uzņēmumiem. Visos jaunajām sankcijām pakļautajos uzņēmumos, izņemot “Surgutņeftegaz”, akciju kontrolpakete pieder valstij.

“Ņemot vērā Krievijas tiešo militāro intervenci un acīmredzamos centienus destabilizēt Ukrainu, mēs šodien esam padziļinājuši sava sankcijas pret Krieviju, saskaņoti ar saviem sabiedrotajiem Eiropā,” sacīja ASV finanšu ministrs Džeikobs Lū.

“Sberbank” un “Rosteh” aizliegts aizņemties ASV finanšu tirgos uz termiņu, kas ilgāks par 30 dienām, bet “Gazpromņeftj” un “Transņeftj” – uz termiņu, kas ilgāks par 90 dienām .

Uzņēmumiem “Lukoil”, “Gazprom” un “Surgutņeftgaz” ASV kompānijas nedrīkst sniegt atbalstu vai piegādāt tehnoloģijas, kas nepieciešamas, lai tās varētu veikt naftas un gāzes izpēti Arktikas reģionā vai jūrā, vai arī degslānekļa izpēti. Šāds aizliegums noteikts arī attiecībā un valsts naftas kompāniju “Rosņeftj”, kas jau agrāk bija iekļauta ASV sankciju sarakstā.

Jau ziņots, ka piektdien jaunas sankcijas pret Krieviju noteica arī Eiropas Savienība.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. mani var nesūtīt uz rašu,esmu latviete nez kurā paaudzē,bet varu godīgi teikt ka ļoti simpatizēju Putinam.Tādam ir jābūt valsts prezidentam,īstenam patriotam, kas neskrien pakaļ visiem vējiem un ko nevar ne iebiedēt,ne nopirkt.

  2. Man patika Putina šodienas atbilde! Spīdoša! Tā patiesi ir valsts vīra cienīga atbilde! Prieks, ka ir vēl tādi politiķi ar lielo burtu!!!!!!!!!!!!

    • Itsevišķi par to priecāsies krievijas tauta. Par Hitlera runām tauta arī ir bijusi gandarīta – līdz šim laikam priecājās.

    • Ko tu te beņķi rīvē, alma? Brauc uz savu rašu un jūsmo līdz nelabumam. A pašiem ta jums bailes uz krieviju pārcelties, pārāk salda dzīve šeit.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzē (1)Vistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (7)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+