Pasaulē

ASV nosaka sankcijas Ziemeļkorejas un Ķīnas firmām0


Ziemeļkorejas raķešu demonstratīvais starts
Ziemeļkorejas raķešu demonstratīvais starts
Foto – REUTERS/LETA

ASV noteikušas jaunas sankcijas Ziemeļkorejas un Ķīnas firmām un fiziskām personām par atbalstu Phenjanas režīmam un tās kodolieroču programmai.

Sankcijas noteiktas Ziemeļkorejas firmām un bankām, kas galvenokārt strādā Krievijā un Ķīnā, piecām Ziemeļkorejas kuģniecībām un sešiem kuģiem, divām Ķīnas tirdzniecības firmām, kā arī 16 fiziskām personām.

“Finanšu ministrija turpina sistemātiski vērsties pret fiziskām personām un uzņēmumiem, kas finansē Kima režīmu un tā ieroču programmas, kā arī amatpersonām, kas ir līdzvainīgas Ziemeļkorejas sankciju apiešanas shēmās,” paziņoja finanšu ministrs Stīvens Mnučins.

ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā nedēļā pārmeta Krievijai, ka tā grauj Ziemeļkorejai noteiktās starptautiskās sankcijas un centienus ierobežot Ziemeļkorejas kodolprogrammu.

“Krievija mums nemaz nepalīdz ar Ziemeļkoreju,” intervijā ziņu aģentūrai “Reuters” sacīja Tramps, piebilstot, ka Ķīna palīdz, bet Krievija nē.

Tramps jau pagājušajā mēnesī nosodīja Maskavu par starptautisko centienu neatbalstīšanu Ziemeļkorejas ieroču programmas ierobežošanai.

Krievija un Ķīna ir saglabājušas relatīvi tuvas diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, kas 2017.gadā sarīkoja divus kodolizmēģinājumus un vairākus ballistisko raķešu izmēģinājumus.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns savā Jaungada uzrunā paziņoja, ka Ziemeļkoreja 2017.gadā pabeigusi kodolprogrammas izstrādi un tagad ķersies pie kodolieroču un raķešu masveida ražošanas.

LA.lv