×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
16. februāris, 2017
Drukāt

ASV iezīmē sadarbības robežas ar Krieviju (5)

Rekss Tilersons.
REUTERSRekss Tilersons. REUTERS

ASV sadarbosies ar Krieviju, bet vienīgi tad, ja tas būs ASV un to sabiedroto interesēs, ceturtdien Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam pavēstīja ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons.

“Savienotās Valstis apsvērs sadarbību ar Krieviju, ja mēs spēsim atrast jomas praktiskai sadarbībai, no kā labumu gūs Amerikas tauta,” pēc savām pirmajām sarunām ar Lavrovu valsts sekretāra statusā sacīja Tilersons.

“Kad mūsu viedokļi nesakritīs, Savienotās Valstis iestāsies par Amerikas un tās sabiedroto interesēm un vērtībām,” G20 ārlietu ministru sanāksmē Bonnā norādīja ASV valsts sekretārs.

Viņš arī mudināja Krieviju ievērot Minskas līgumu saistības par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tur notiekošās Krievijas agresijas un Krimas aneksijas dēļ Maskavas attiecībās ar Rietumiem iestājies atsalums.

Lavrovs savukārt apgalvoja, ka Krievija neiejaucas citu valstu iekšējās lietās.

“Jums vajadzētu zināt, ka mēs neiejaucamies citu valstu iekšējās lietās,” žurnālistiem sacīja Lavrovs.

“Mums ir daudz jautājumu, ko apspriest. Es uzskatu, ka mēs varam diskutēt un noteikt mūsu nākotnes darba parametrus,” viņš piebilda.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicināja Krievijas izlūkdienestus stiprināt kontaktus ar ASV kolēģiem cīņā ar terorismu.

ASV prezidents Donalds Tramps iepriekš atzinis, ka ir atvērts sadarbībai ar Krieviju terorisma apkarošanas jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lavrovs atklāti melo, apgalvodams Tīlersonam, ka” Krievija neiejaucas citu valstu iekšējās lietās”. Ko
    tad darīja Strelkovs un viņa vīri no Krievijas specdienestiem Ukrainas teritorijā? Ar šī vīra tiešu militāru un
    provokatīvu darbību arī sākās militārie notikumi Austrumukrainā. Varbūt Lavrovs spekulē uz to, ka ASV valsts sekretārs nav pietiekoši informēts par Ukrainu? Bet Tīlersons ir ASV, nevis kādas necilas Āfrikas valsts ārlietu ministrs, ar ko Krievija grib uzlabot attiecības. Bet ar klajiem meliem attiecības uzlabot nevar.

    • Te ir vienkāršāk, respektīvi, pēc krievijas domām Ukraina, un citas RSRS bijušās okupētas zemes nav “citas valstis”. Viņām jāpilda Krievijas diktētas prasības.

  2. Можно сказать – Путин обломалса !!!
    С чем его и поздравляем !

Draugiem Facebook Twitter Google+