×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

ASV oficiāli atzīst Sīrijas opozīcijas koalīciju

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama paziņoja, ka atzīst Sīrijas opozīcijas koalīciju par Sīrijas tautas “likumīgo pārstāvi”.

“Mēs esam nolēmuši, ka Sīrijas opozīcijas koalīcija tagad pietiekami ietver, atspoguļo un pārstāv Sīrijas iedzīvotājus, tāpēc mēs to atzīstam par Sīrijas tautas likumīgo pārstāvi,” sacīja Obama intervijā telekanālam “ABC News”. Augstas ASV amatpersonas paziņoja, ka, neraugoties uz šo atzīšanu, ASV turpinās savu politiku tieši neapbruņot Sīrijas nemierniekus.

Francija novembrī kļuva par pirmo Rietumvalsti, kas atzinusi 11. novembrī izveidoto Sīrijas  opozīcijas koalīciju par vienīgo likumīgo Sīrijas tautas pārstāvi. Tai sekoja Britānija, Turcija un visas sešas Persijas līča sadarbības padomes dalībvalstis – Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina, Katara, Kuveita, Omāna un Saūda Arābija. Arī Arābu līga atzina jaunizveidoto Sīrijas opozīcijas koalīciju par Sīrijas opozīcijas “likumīgo pārstāvi un galveno sarunu vedēju ar Arābu līgu”.

Arī Eiropas Savienība un Itālija atzina koalīciju par “Sīrijas tautas likumīgo pārstāvi”, tomēr neatzina to par vienīgo. Francija arī aicinājusi apbruņot Sīrijas opozīciju.  Sīrijas opozīcijas organizācijas sanāksmē 11. novembrī Kataras galvaspilsētā Dohā parakstīja vienošanos par opozīcijas nacionālās koalīcijas  izveidi, lai koordinēti cīnītos pret prezidenta Bašara al Asada režīmu.

Nemieros Sīrijā pret Asada režīmu, kas sākās pagājušā gada martā, bojāgājušo skaits ir pārsniedzis 42 tūkstošus, no kuriem lielākā daļa ir civiliedzīvotāji, paziņojusi Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+