Pasaulē

ASV paātrina ieroču piegādes Saūda Arābijas vadītajai koalīcijai Jemenā 16

Foto – AFP/LETA

ASV ir paātrinājušas ieroču piegādes Saūda Arābijas vadītajai koalīcijai, kas cīnās pret šiītu kaujiniekiem hutiešiem Jemenā, paziņoja ASV valsts sekretāra vietnieks Entonijs Blinkens.

“Saūda Arābija sūta spēcīgu vēsti hutiešiem un viņu sabiedrotajiem, ka viņi nevar pārņemt Jemenu ar spēku,” Blinkens sacīja reportieriem Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā. “Atbalstot šos centienus, mēs esam paātrinājuši ieroču piegādes,” teica Blinkens pēc sarunām ar Saūda Arābijas aizsardzības ministru Mohammedu bin Salmanu un citām saūdarābu amatpersonām. “Mēs esam palielinājuši mūsu dalīšanos ar izlūkošanas datiem, un mēs esam izveidojuši kopīgu koordinācijas plānošanas šūniņu saūdarābu operāciju centrā,” piebilda Blinkens.

Saūda Arābijas vadītā koalīcija 26. martā sāka gaisa triecienus Jemenā ar mērķi sakaut hutiešus, kas februārī ieņēma galvaspilsētu Sanu. Saūda Arābija ir nobažījusies, ka hutieši varētu ieņemt visu Jemenu un padarīt to atkarīgu no Irānas šiītu režīma, kas ir Saūda Arābijas sāncensis reģionā.

Hutieši kopā ar armijas vienībām, kas ir lojālas Jemenas eksprezidentam Ali Abdallāham Saleham, cīnās pret Jemenas prezidentam Abdrabuham Mansuram Hadi lojālajiem spēkiem. Hadi marta beigās aizbēga uz Saūda Arābiju no Jemenas dienviddaļas lielākās pilsētas Adenas, kad to sāka apdraudēt hutieši.

LA.lv