×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

ASV palielinājušas atbalstu Sīrijas nemierniekiem

sirija13

ASV palielinājušas “neletālu” atbalstu Sīrijas nemierniekiem un palīdz koordinēt ieroču plūsmu, kas pēdējā laikā pastiprinājusies, opozīcijas spēku rokās nonākot arvien jauniem ieročiem, atsaucoties uz ASV amatpersonām, ziņo laikraksts “Washington Post”.

Laikraksts vēsta, ka Vašingtona ir pastiprinājusi savus sakarus ar nemierniekiem un reģionālajiem militārajiem sabiedrotajiem, pastiprinot savu ietekmi uz Sīrijas opozīcijas ārvalstu atbalsta tīklu. “Mēs palielinām mūsu neletālo palīdzību Sīrijas opozīcijai, un mēs turpinām koordinēt mūsu pūliņus kopā ar draugiem un sabiedrotajiem reģionā un aiz tā robežām, lai gūtu pēc iespējas lielāku ietekmi uz to, ko mēs kolektīvi darām,” “Washington Post” norādīja kāda Valsts departamenta amatpersona. Tomēr ASV administrācija uzstāj, ka tieši neatbalsta ieroču piegādi un finansējumu nesniedz. Par jaunajiem ieročiem maksājot Persijas līča valstis.

Laikraksts vēsta, ka ASV administrācija cenšas pastiprināt kontaktus ar nemierniekiem un veicināt informācijas apmaiņu ar Persijas līča valstīm, kas atbalsta opozīcijas spēkus. Šāds solis uzskatāms par zināmu pavērsienu Vašingtonas politikā, kas līdz šim atturējusies no palīdzības sniegšanas bruņotiem nemiernieku grupējumiem, kas cīnās pret Sīrijas režīmu.

Kopš asiņaino nemieru sākuma pērnajā martā Sīrijā dzīvību zaudējuši jau teju 12 tūkstoši cilvēku, liecina cilvēktiesību aizstāvju organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” apkopotā informācija, un pieaug bažas, ka ANO piedāvātais miera plāns cietīs neveiksmi. Vašingtona solījusi palielināt spiedienu pret Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, mudinot viņu atkāpties. Jautājums par Sīrijas krīzi tiks aplūkots arī gaidāmajā NATO samitā Čikāgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+