×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

ASV palielinās militāro atbalstu Baltijai un Polijai (papildināts plkst.22:12) (2)

Lidmasina

ASV palielinās militāro atbalstu Baltijas valstīm un Polijai, trešdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Čaks Heigels.

“Aizsardzības ministrija šorīt veic pasākumus mūsu sabiedroto atbalstam,” uzrunājot ASV likumdevējus, sacīja Heigels, piebilstot, ka paredzēts paplašināt aviācijas mācības Polijā un nodrošināt lielāku ASV iesaistīšanos NATO gaisa patruļās Baltijas valstu gaisa telpā.

Polijā dislocēti aptuveni desmit Savienoto Valstu gaisa spēku karavīri, kuri nodrošina militārās apmācības.

Polijā gaisa spēku mācībās iesaistīti iznīcinātāji “F-16” un transporta lidmašīnas “C-130,” un tiek pieļauts, ka šai misijai varētu tikt piešķirts plašāks aprīkojums, pavēstīja kāda vārdā neminēta amatpersona.

Savukārt NATO jau desmit gadus nodrošina iznīcinātāju patruļas Baltijas valstu gaisa telpā.

Ik pēc četriem mēnešiem atbildību par šīm patruļām pārņem kāda cita alianses dalībvalsts, un pašreiz šis pienākums uzticēts Savienoto Valstu iznīcinātājiem.

Šo uzdevumu veic četri iznīcinātāji “F-16”, un kā trešdien pavēstīja Latvijas aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) padomnieks Andis Jēkabsons, pēc Baltijas valstu lūguma ASV nodrošinās papildus sešu iznīcinātāju klātbūtni patrulēšanai Baltijas valstu gaisa telpā.

Heigels arī trešdien pavēstīja, ka ASV ģenerālis un NATO spēku virspavēlnieks Eiropā Filips Brīdlovs plāno sazināties ar Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu armiju vadību.

“Šis ir laiks gudrai, nosvērtai un stingrai vadībai,” uzrunā Senāta Bruņoto spēku komitejā sacīja Heigels. “Ir laiks mums visiem būt kopā ar Ukrainas tautu, atbalstot viņu teritoriālo integritāti un suverenitāti, un viņu tiesības uz valdību, kas nodrošina tautas mērķu sasniegšanu.”

Tikmēr ASV armijas ģenerālis Martins Dempsijs trešdien pavēstīja, ka sazinājies ar savu Krievijas kolēģi ģenerāli Valēriju Gerasimovu, mudinot Krieviju izrādīt savaldību.

“Es viņam pavēstīju, ka Krievijas teritoriālā agresija tikusi plaši nosodīta pasaulē. Es mudināju turpināt izrādīt savaldību, lai nodrošinātu diplomātiska risinājuma iespēju,” skaidroja ģenerālis.

Dempsijs arī atklāja, ka šonedēļ sazinājies ar armiju vadību Baltijas valstīs, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā.

“Saprotams, ka viņi ir satraukušies. Viņi cenšas panākt mūsu apliecinājumus attiecībā uz viņu drošību,” sacīja ģenerālis. “Sarunu laikā mēs paudām apņemšanos attīstīt iespējas, lai nodrošinātu šādus apliecinājumus un lai turpmāk atturētu Krievijas agresiju.”

Jau ziņots, ka Savienotās Valstis apturējušas militāro sadarbību ar Krieviju, šādi paužot neapmierinātību ar Krievijas rīcību Ukrainā. Atceltas ieplānotās mācības un militārpersonu tikšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ļoti labi! Vismaz Putins zinās, ka var kārtīgi atrauties.

  2. Saprātīgs solis. Cerams, ka piegādās arī raķetes, ieskaitot tādas, kas var sasniegt Maskavu. Latvijai, turpretīm, būtu jāpilda savi pienākumi un jāpalielina aizsardzības budžets līdz 2%.

Draugiem Facebook Twitter Google+