Pasaulē
Citur

ASV panāk principiālu vienošanos, lai izvairītos no valdības darba apturēšanas0

Foto: REUTERS/LETA

ASV republikāņu un demokrātu senatoru grupa pirmdien paziņoja, ka ir panākta principiāla vienošanās par valdības finansēšanu vēl pirms prezidenta Donalda Trampa noteiktā termiņa, kura neievērošanas gadījumā federālās valdības darbs varētu tikt atkal apturēts, vēsta ASV mediji.

Likumdevējiem līdz 15.februārim jāpanāk vienošanās par valdības finansēšanu un Trampa prasību par līdzekļu piešķiršanu nožogojuma būvei uz robežas ar Meksiku.

Ja šis termiņš netiks ievērots, federālās valdības darbs, visticamāk, tiks daļēji apturēts, bet tūkstošiem federālo iestāžu darbinieku būs jāstrādā bez atlīdzības vai jādodas atvaļinājumā.

Pēc sarunām abu partiju senatoru grupas pārstāvji žurnālistiem apliecināja, ka ir panākta vienošanās.

“Mēs panācām vienošanos par visu,” sacīja republikāņu senators Ričards Šelbijs.

Kā apliecināja likumdevēju palīgi, esot panākta vienošanās par teju 1,4 miljardu dolāru atvēlēšanu nožogojuma būvei uz robežas ar Meksiku, kas gan ir krietni mazāk nekā Trampa pieprasītie 5,7 miljardi.

Par šiem līdzekļiem tiks finansēts 89 kilometrus garš posms Riograndes ielejā, Teksasas dienvidos, norādīja palīgi.

Vienošanās vēl ir jāapstiprina Baltajam namam.

Decembra beigās saasinoties Trampa un Kongresa demokrātu domstarpībām robežmūra jautājumā, federālās valdības darbs tika daļēji apturēts.

Tramps 25.janvārī piekrita finansēt valdības darbu uz trim nedēļām, lai varētu notikt sarunas, jo laikā, kad valdības darbs bija apturēts, nekāds progress nebija panākts.

Ziņa par pirmdien panākto vienošanos nāca atklātībā brīdī, kad Tramps Elpaso stadionā, Teksasā, kāpa uz skatuves, lai uzrunātu atbalstītāju mītiņu.

Tramps atzina, ka par vienošanos nezina pietiekami daudz, lai par to runātu plašāk.

“Mums, iespējams, ir dažas labas vēstis, bet – kas zina,” sacīja Tramps.

“Mums ir nepieciešams šis mūris, un tas ir jāuzbūvē, un mēs gribam, lai tas tiktu uzbūvēts ātri,” sacīja prezidents.

LA.lv