×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2014
Drukāt

ASV par nepilniem 257 000 eiro izsola Āfrikas melnā degunradža medību atļauju

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A wild male black rhino named Sambu is pictured after it was darted from a helicopter in Lewa conservancy on August 28, 2013. 11 of Lewa's total 73 endangered black rhinos are being translocated to neighbouring Borana conservancy to afford them more space. Borana currently has no rhino population and is hoping to help increase their numbers. The horn of each rhino is cut and a tracking device is fitted to monitor its movements and to help combat poaching. Lewa has suffered severe poaching in the past. Illegally poached rhino horn is sold for large sums as an ingredient in some traditional Chinese medicine. AFP PHOTO/Carl de Souza

Izsolē ASV pilsētā Dalasā pārdota apdraudētā Āfrikas melnā degunradža medību atļauja par 350 tūkstošiem ASV dolāru (257,6 tūkstošiem eiro), kas tiks atvēlēti dabas aizsardzības pasākumiem, lai gan savvaļas dabas aizstāvības aktīvisti izsoli ir kritizējuši.

Slēgtās izsoles, kas notika sestdienas vakarā, organizatora Dalasas Safari kluba pārstāvis Stīvs Vegners apstiprināja degunradža medību Āfrikas valstī Namībijā atļaujas izsoli, tomēr pircēju viņš atteicās atklāt.

Safari kluba izpilddirektors Bens Kārters aizstāvēja izsoli, sakot, ka visi iegūtie līdzekļi tiks atvēlēti sugu aizsardzībai. Tāpat viņš sacīja, ka Āfrikas melnais degunradzis, ko varēs nomedīt atļaujas ieguvējs, ir vecs tēviņš, kas vairs nevairojas, turklāt, visticamāk, to tāpat vajadzētu iznīcināt, jo viņš ir kļuvis agresīvs un apdraud citus savvaļas dzīvniekus.

Tomēr savvaļas un dzīvnieku tiesību aizstāvji ir kritizējuši izsoli un ASV Federālais izmeklēšanas birojs ir paziņojis, ka izmeklē kluba pārstāvjiem izteiktus nāves draudus.

Kritiķi uzsver, ka jebkāda veida degunradžu medības ir slikts signāls sabiedrībai.

Safari kluba dati liecina, ka savvaļā ir ap 4000 melno degunradžu, lai gan pagājušā gadsimta 60.gados tādu bija 70 tūkstoši. Gandrīz 1800 mīt Namībijas teritorijā.

Izsole notika stingros drošības apstākļos. Organizatori cerēja pārsniegt iepriekš izsolītas atļaujas cenu 223 tūkstošus ASV dolāru (164 tūkstošus eiro), bet pieļāva, ka cena varētu sasniegt par vienu miljonu dolāru (736 tūkstošus eiro). Namībija ik gadu piedāvā piecas degunradžu medību atļaujas, bet sestdien izsolītā ir pirmā, ko varēja iegādāties ārpus valsts.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5.8
Alūksne +4.2
Daugavpils +6.6
Saldus +4
Liepāja +5.0
Jelgava +5
Ventspils +5.6
Limbaži +4
Madona +5
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+