×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

ASV paraksta līgumu par pretraķešu aizsardzības sistēmas bāzes būvniecību Polijā (3)

raketeAFP_8441935

ASV Aizsardzības ministrija ir parakstījusi līgumu par pretraķešu aizsardzības sistēmas bāzes būvniecību Redzikovo ciematā Polijas ziemeļos, vēstīja Polijas Radio, atsaucoties uz izdevumu “Dziennik Bałtycki”.

Līguma vērtība ir 182 miljoni ASV dolāru (166 miljoni eiro).

Svarīgākos sistēmas elementus – radaru un raķešu palaišanas iekārtas “SM-3” – piegādās kompānija “AMEC Programs”.

“Dziennik Bałtycki” raksta, ka pretraķešu aizsardzības bāzes būvniecību bijušā militārā lidlauka teritorijā Redzikovo tiek plānots pabeigt līdz 2018.gada 9.aprīlim.

Ciematā jau ir ieradušies pirmie ASV karavīri, kuri piedalīsies bāzes būvniecības procesā.

Pēc pabeigšanas Redzikovo bāzē atradīsies ne vairāk kā 300 cilvēku liels militārais un civilais personāls.

ASV arī vēlas parakstīt līgumu ar vienu Polijas kompāniju, kas darbosies kā apakšuzņēmējs.

ASV Inženieru korpuss gatavo atsevišķu konkursu par pavadošās infrastruktūras būvniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man prieks Poļi būs pirmie kuriem būs pilna pakaļa ar pārsteigumiem

  2. saņemiet! šiverīgie, izveicīgie, slīpie poļi sev drošību nodrošina! bet viņi taču ir Mūsu/Triju Baltijas valstu aizsegā. Ukrainas aizsegā. un tāpēc tieši Latvijā ir, bija vajadzīga droša bruņa, vairogs! Latgalē, no Daugavpils un krievijas robežas pusi, bija jāuzbūvē, jāuzstāda, jāieņm pozīcijas – Nato kara aviācijas bāzei! Kautkādi bataljoni, lidlauciņi polija, krievus nebiedē! Tas ir tālu. Bet Mēs esam pliki un nabagi! Un neviens nav spējīgs uzrunāt Amerikāņus/Nato, Momentāli ienākt Latvijā ar 2-3 regulāras dislokācijas armijas bāzēm! Bet Trumpis būtu Moderns Nato kara aviācijas lidlauks, bāze! Ar visām nepieciešamajām raķetēm! Un tik tuvu krievijai! Kremlim griža piemetīsies! Bet Mums drošība un protams mūsu piesegā poļiem.

    • Modernais NATO lidlauks būs vieta, uz kuru, tikko pasaulē sāks pa īstam ost pēc pulvera, no Sebežas minūtes laikā atlidos Točka-U ar kilotonnām 20. Pat, ja NATO kā pirmie nolīdzinās Pleskavas apgabalu ar zemi, krievi nepažēlos mums par to vismaz pāris dronus ar Sibīrijas mēri.

Draugiem Facebook Twitter Google+