Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
18. decembris, 2015
Drukāt

ASV pārdos bruņojumu Taivānai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Neskatoties uz Ķīnas iebildumiem, ASV gatavojas noslēgt darījumu ar Taivānu par ieroču un militārās tehnikas piegādēm par 1,8 miljardiem dolāru, paziņojis Baltais nams. Līgums vēl jāapstiprina ASV Kongresam.

ASV Valsts departamenta pārstāvis, paziņojot par plānoto līgumu, sacīja, ka runa ir par aizsardzības ieročiem – prettanku raķetēm, amfībijām un divām “Perry” klases fregatēm. ASV pārstāvis norādīja, ka ieroču pārdošana Taivānai nav nekas jauns ASV politikā un ka tās sākums meklējams jau 1979. gadā noslēgtajā līgumā. “Mēs esam konsekventi un nopietni uztveram mūsu saistības pret Taivānas aizsardzības vajadzībām,” viņš norādīja.

1949. gadā, kad Ķīnas Republikas valdība zaudēja komunistiem Ķīnas pilsoņu karā un aizbēga uz Taivānas salu, “de facto” radās divas ķīniešu valstis. Komunistiskā Ķīna nosauca sevi par Ķīnas Tautas Republiku, bet ķīniešu nacionālistu valdība Taivānā turpināja dēvēt sevi par Ķīnas Republiku.

Tomēr kontinentālā Ķīna Taivānu uzskata par savas teritorijas neatņemamu sastāvdaļu un kopš pilsoņkara beigām 1949. gadā nav atteikusies no apņemšanās atjaunot kontroli pār šo salu, nepieciešamības gadījumā tam izmantojot arī spēku.

Taivānas pašreizējā prezidenta Ma Jindzju laikā attiecības ar Ķīnas Tautas Republiku uzlabojušās un parakstīti vairāki nozīmīgi tirdzniecības un ekonomiskie līgumi, taču abas puses viena uz otru joprojām skatās ar dziļām aizdomām.

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+