Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
2. marts, 2017
Drukāt

ASV pieaug spiediens pret ģenerālprokuroru

Senators Džefs Sešonss apstiprināts ASV ģenerālprokurora amatā, AP/LETASenators Džefs Sešonss apstiprināts ASV ģenerālprokurora amatā, AP/LETA

Ietekmīgi ASV Kongresa locekļi no Demokrātu partijas ceturtdien aicinājuši ASV ģenerālprokuroru Džefu Sešonsu atkāpties, jo viņš noklusējis informāciju par sarunām ar Krievijas vēstnieku prezidenta vēlēšanu kampaņas gaitā pagājušajā gadā.

ASV Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šūmers sacīja, ka Tieslietu ministrija nedrīkstētu krist negodā un valsts labā Sešonsam būtu jāatkāpjas.

ASV Kongresa Pārstāvju palātas demokrātu līdere Nensija Pelosi ar šādu aicinājumu nāca klajā jau iepriekš ceturtdien.

“Dodot zvērestu, Džefs Sešonss apstiprināšanas laikā Senātā meloja. (..) Sešonss nav piemērots kalpot kā mūsu valsts augstākā likumsargāšanas amatpersona, un viņam vajadzētu atkāpties no amata,” paziņoja Pelosi.

Baltais nams apstiprināja laikraksta “Washington Post” ziņoto, ka Sešonss pērn divreiz ticies ar Krievijas vēstnieku Sergeju Kisļaku, bet uzsvēra, ka šajos kontaktos nav bijis nekā neatbilstoša.

Tomēr Šūmers uzskata, ka šo kontaktu noklusēšana radījuši pietiekami lielas šaubas un Sešonsam būtu jāatkāpjas, un Tieslietu ministrijai būtu nekavējoties jānorīko īpašais prokurors izmeklēt šos kontaktus.

Šūmers sacīja, ka gadījumā, ja Tieslietu ministrija to nedarīs, republikāņu līderiem būtu jāpievienojas demokrātiem un jāpārraksta likumi, lai pilnvarotu trīs tiesnešu grupu norīkot īpašo prokuroru.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+