×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. decembris, 2012
Drukāt

ASV pieauguši necauršaujamo mugursomu pārdošanas apjomi

mugursomaafp_9411214

Pēc asinspirts Konektikutas pamatskolā ASV uzdarbojušies tirgotāji, kas piedāvā bruņuvestes maziem bērniem un citus aizsarglīdzekļus, ko izmantot apšaudes gadījumā, ziņo žurnāla “Mother Jones” portāls.

Risinājumi, ko piedāvā bērnu vecākiem, dalās mugursomās ar iebūvētu vai ieliekamu ložu necauršaujamu auduma slāni, kā arī bruņu vestēs bērnu izmēros. Mugursomas domātas kā priekšmeti, aiz kura mazs bērns var paslēpties vai, to turot rokās, izmantot kā vairogu apšaudes laikā, raksta “Mother Jones”.

Ne viens, ne otrs risinājums nav lēts. ASV Masačūsetsas štata firmas “Bullet Blocker” ražotā mugursoma maksā, sākot no 224 ASV dolāriem (121 latu). Par aptuveni 235 dolāriem (127 latiem) var nopirkt ložu necauršaujamu plātni, ko var ievietot parastā mugursomā, lai to ārkārtas gadījumā izmantotu kā vairogu.

Līdzīgu plātni par 129 dolāriem (ap 70 latiem) piedāvā firma “Black Dragon Tactical”, kas šo preci īsi pēc slaktiņa pamatskolā reklamēja sociālajā tīklā “Facebook” ar piebildi: “Apbruņojiet skolotājus, bet līdz tam sargājiet bērnus no lodēm. Plātne iederas vairumā parasto mugursomu.”

Tomēr šādu īpašu bērnu mugursomu ražotāja “Amendment II” pārstāvis Dereks Viljams portālam izteicies, ka kopš apšaudes skolā, kur nogalināja 20 mazus bērnus, pārdošanas apjomi trīskāršojušies, salīdzinot ar laiku pirms traģēdijas. Vismaz viens necauršaujamo mugursomu ražotājs trīs dienas pēc apšaudes nomainījis savas interneta vietnes pirmās lapas foto, tur ieliekot meitenes, kas ir aptuveni Konektikutas upuru vecumā, attēlu ar “meitenīgu” mugursomu mugurā.

Vairāk piemērots pieaugušajiem, iespējams, minētajiem skolotājiem, ir firmas “Ares Armor” risinājums. Tas sastāv no mugursomas, no kuras momentāni var izraut krūšu aizsegu – bruņas, kuram piekārts ierocis, “Mac 11” tipa pusautomātiskais šaujamais, ar ko nekavējoties dot prettriecienu uzbrucējiem. “Mother Jones” rakstam pievienots īss videoklips no “Ares Armor” mājaslapas, kur demonstrē bruņu uzvilkšanu un pirmo šāvienu veikšanu ar ieroci. Risinājums maksā 284 dolārus (ap 153 latus). Nav skaidrs, vai cenā ietilpst šaujamierocis.

Krietni dārgāk, 499 dolārus (269 latus), maksā bērna izmēra bruņu veste “Centurion Tactical Vest”. To gan ražotājs “Amendment II” neiesaka valkāt ikdienā skolā, lai gan to var pasūtīt dažādās krāsās. “To var ņemt līdzi uz šautuvi vai dodoties medībās ar bērnu,” skaidro Viljams.

Jau ziņots, ka Konektikutas pavalsts pilsētas Ņūtaunas sākumskolā 14.decembrī notika apšaude, kurā nogalināti vismaz 27 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+