×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

ASV piedāvā Izraēlai ieročus apmaiņā pret uzbrukuma atlikšanu Irānai

neanjahu

Savienotās Valstis piedāvājušas Izraēlai modernizētus ieročus apmaiņā pret apņemšanos šogad neuzbrukt Irānas kodolobjektiem, ziņo Izraēlas laikraksts “Maariv”.

Atsaucoties uz anonīmiem Rietumu diplomātiem un izlūkdienestu amatpersonām, laikraksts ziņo, ka Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu vizītes laikā Vašingtonā ASV administrācija piedāvājusi piegādāt Izraēlai degvielas uzpildes lidmašīnas un modernizētas bumbas, kas domātas bunkuru iznīcināšanai. Apmaiņā pret to Izraēlai būtu jāatliek potenciālais uzbrukums Irānai līdz 2013. gadam.

Pirmdien ASV prezidents Baraks Obama tikās ar Izraēlas premjerministru, lai pārrunātu Irānas kodolprogrammu. Izraēla uzskata, ka gadījumā, ja Irāna iegūtu atomieročus, tas apdraudētu ebreju valsts eksistenci. Tikmēr Vašingtona spriež, ka Irāna vēl nav pieņēmusi lēmumu par atomieroču iegūšanu un šobrīd nav īstais brīdis militāram uzbrukumam. Jautājumā par Irānas draudu nopietnību ASV un Izraēlas domas dalās, tāpat kā attiecībā uz potenciālā uzbrukuma laiku.

Netanjahu paziņoja, ka Irānai piemērotās sankcijas nav devušas gaidītos rezultātus, bet ilgāk gaidīt “neviens no mums vairs nevar atļauties”. Izraēla ir norādījusi, ka tās rīcībā esošie militārie materiāli nedod plašas iespējas variēt ar uzbrukuma laiku. Atbildot uz to, ASV piedāvājušas Izraēlai ieročus un materiālus, kas paplašinātu ebreju valsts iespējas reaģēt uz Irānas draudiem, vēsta laikraksts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+