×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

ASV piloti: Lielvārdē ir ļoti labs lidlauks (13)

Foto: seržants Ē. KukutisFoto: seržants Ē. Kukutis

26.augustā Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē pirmo reizi nolaidās divas A-10 lidmašīnas, lai veiktu degvielas uzpildi, iepazīstinātu ugunsdzēsējus ar drošības prasībām un instrukcijām, kā arī iepazītos ar Lielvārdes lidlauka iespējām, vēsta Aizsardzības ministrija (AM).

Astoņas ASV A-10 lidmašīnas pašlaik atrodas Igaunijā operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, piedalās arī mācībās “Simple Strike”, kā arī trenējas ar triju Baltijas valstu tuvā gaisa atbalsta kontrolieriem.

Lai lidmašīnas varētu ilgstoši sniegt tuvā gaisa atbalstu Ādažu poligonā, iespēja uzpildīt degvielu tuvajā Lielvārdes lidlaukā ir ļoti nozīmīga spēja.

“Gaisa spēku aviācijas bāze Lielvārdē ir viena no NATO bāzēm Eiropā, un šī ir pirmā reize, kad te uzpildīta degviela ASV iznīcinātājiem,” uzsver ASV Divpusējo attiecību virsnieks Latvijā, pulkvežleitnants Timotijs Broks.

Sakaru un lidojumu nodrošinājuma posma komandieris majors Normunds Mercs uzsver, ka tā ir iepazīšanās vizīte gan ASV, gan Latvijas bruņotajiem spēkiem, lai uzzinātu vairāk par lidlauka sniegtajām iespējām un veiktu personālsastāva apmācību.

“Esmu ļoti pagodināts, ka varu būt pirmais pilots, kas ar A-10 nolaidies Latvijā,” saka majors Riks Mičels. “Mēs esam šeit kā eksperti, lai sadarbotos ar triju Baltijas valstu tuvā gaisa atbalsta kontrolieriem un sniegtu padomus, lai uzlabotu šo spēju.”

Pilots atzina, ka Lielvārdes lidlauks ir lielisks, skrejceļš – pilnīgi jauns, te nodrošināts viss, kas nepieciešams lidmašīnu uzpildīšanai un apkopei.

22.augustā, astoņas ASV Gaisa spēku A-10 “Thunderbolt II” lidmašīnas ar 170 rezerves karavīru lielu apkalpi ieradās Igaunijā. Lidmašīnas ieradušās Baltijā no 442.iznīcinātāju eskadriļas Vaitmenas Gaisa spēku bāzes Misūri.

Vingrinājums “Simple Strike” norisināsies no 24. augusta līdz 11. septembrim Ādažu poligonā un Ogres novadā, lai pilnveidotu uguns atbalsta spējas. Tā laikā virs Ādažiem un Ogres novada notiks A-10 lidmašīnu pārlidojumi, atgādina AM.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Žēl tikai, ka lidmašīnas nav tik labas!

  • Kas ir tik slikts lidmašīnai A-10, tirliņ?

  • Randy, BRD & Latvija, EU Atbildēt

   A-10 ir patreiz VISLABAAKAA lidmashiina tieshajam kaajnieku atbalstam. Tieshi taapeec USA Armijas karaviiri to tik ljoti miil. Pashreizeejaa situaacijaa ‘US Air Force’ (nejauciet ar US Army, sauszemes kaaspeeku, vai US Navy!!!) to iipashi neveelas, deelj F-35 programmas. A-10 kaa lidmashiiina ir konstrueeta ap 7-stobru 30mmm Gatlinga lielgabalu. Rezultaataa taa ir ideaala triecienlidmashiina pret vanjku tankiem. Protams, jaa jem veeraa, ka taapat kaa tankam jeb triecien-helikopteram, A-10 reaalais ‘izdziivoshanas laiks’ kaujas apstaakljos var buut aptuveni 30 minuutes. Starp citu, JEBKURA modernaa tanla (main battle tank) izdziivoshanas laiks kaujas apstaakljos ir KRIETNI iisaaks. Visu iepriekshmineeto es citeeju tikai prieksh tiem, kam ir probleemas atrast attieciigo informaaciku internetaa.

 2. Nopietnu Nato kara aviācijas bāzi vajag Latgalē! Lielvārde atrodas Latvijas vidū, netālu no Rīgas. Tur Lidlauka vietā varētu …., nē nē, Emigrantiem pilsētu gan nevajag uzbūvēt. Latviešiem kautko!

 3. Jaunie atbrīvotāji izmanto veco atbrīvotāju kara lidlaukus. Būtu arī kara bāzes izmantojuši, bet aborigēni tur visu sagrāva un metāllūžņos nodeva. Abet pārsteidzās!

 4. … Lababakais prettanku ierocis … lai tik nak klat ari sie aizsardzibas ieroci … pa duciem … un busim nodrosinati pret trollu imperijas agresiju … !

 5. Okupanti ir klāt! Vai tas neatgādina 40 gadus???

  • bet amerikāņi Latvijai ir sabiedrotie.

  • okupanti ir krievi -- tas ir fakts Atbildēt

   amerikaņi palidz Latvijai lai neatkartotos otra pasaules kara laika krievu okupācija latvijā.°

   krievi un krievija ir lielākais drauds pasaules drošibai
   – to jau visa pasaule ir sapratusi ar krievijas okupāciju KRIMĀ UN UKRAINĒ

  • Lauķis ir trollis-dzelžaini!

  • tu komunista mazdēliņ, neuzdrošinies Nato saukt par okupantiem! Ja ne viņi, tad Latvijā būtu tas pats, kas Ukrainā! Pilna Latvija ar separātistiem!

 6. BBBBBBBBRRRRRRRRRRRRRRRRRRRTT!!!!

 7. jauka ziņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+