Pasaulē
Citur

ASV plāno šonedēļ noteikt sankcijas Krievijas oligarhiem0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV plāno šonedēļ noteikt sankcijas Krievijas oligarhiem saskaņā ar likumu, kas paredz sodīt Maskavu par iejaukšanos 2016.gada prezidenta vēlēšanās, ziņo avoti.

Sankcijas tiks vērstas pret prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātajiem oligarhiem un tās varētu tikt noteiktas jau ceturtdien, paziņojuši avoti.

Sankcijas tiks noteiktas saskaņā ar likumu, kuru Kongress pieņēma pagājušajā gadā. Termiņš šo sankciju ieviešanai pienāca un pagāja janvārī, taču ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija janvārī tikai publicēja sarakstu ar Krievijas valsts kompāniju vadītājiem, amatpersonām un oligarhiem. Trampa administrācija paziņoja, ka sankcijas ieviest nav nepieciešams, jo sankciju draudi paši par sevi bijis labs biedinājums.

Trampa lēmumu kritizēja gan demokrātu, gan republikāņu likumdevēji.

Pagājušajā mēnesī 140 demokrāti no ASV Pārstāvju palātas aicināja Trampu noteikt sankcijas Krievijai, norādot, ka viņš pēdējā gada laikā noliedzis Krievijas palīdzību viņa priekšvēlēšanu kampaņai un ļāvis Krievijai domāt, ka ASV neko nedarīs, lai novērstu jaukšanos savās vēlēšanās.

ASV izlūkdienesti secinājuši, ka Krievija iejaucās ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā, un īpašais prokurors Roberts Millers, kurš izmeklē šo jautājumu, februārī izvirzīja apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām.

Vairākas ASV izlūkdienestu amatpersonas prognozējušas, ka Krievija mēģinās iejaukties arī šogad gaidāmajās Kongresa vidustermiņa vēlēšanās. Tramps solījis to nepieļaut, taču vairāki ASV likumdevēji uzskata, ka netiek darīts pietiekami un atbildes reakcijai būtu jābūt daudz stingrākai.

LA.lv