×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

ASV policija publisko Bostonas spridzinātāja aizturēšanas video

Kadrs no videoKadrs no video

ASV policija publiskojusi videomateriālu, kurā redzami aizdomās par Bostonas terorakta sarīkošanu turētā Džohara Carnajeva aizturēšanas operācijas kadri.

Divas minūtes garajā videomateriālā, kas ir filmēts no policijas helikoptera, viegli saskatāma specializētā likumsargu automašīna, no kuras ar manipulatora palīdzību tika sagriezts pārklājs kuterim, kurā no saviem vajātājiem slēpās 19 gadus vecais bēglis.

Pateicoties nakts redzamības iekārtām, laivā redzamas Carnajeva ķermeņa aprises.

Datums un laiks, kas redzami kadrā, liecina, ka materiāls filmēts neilgi pirms operācijas noslēguma.

Bostonas policijas departamenta komisārs Eds Deiviss svētdien paziņoja, ka 19 gadus vecais Carnajevs slimnīcā atgūstas no apšaudē gūtajiem savainojumiem un nav ticis nopratināts.

Savukārt ASV mediji svētdien vakarā paziņoja, ka Carnajevs esot nācis pie samaņas un uz jautājumiem atbildot rakstiski.

Carnajevs, kuram ievainojuma rezultātā ir traumēta rīkle un kurš tāpēc nespēj parunāt, uz izmeklētāju jautājumiem sācis atbildēt rakstiski, vēstīja telekanāls CBS, atsaucoties uz federālajām amatpersonām.

Jau ziņots, ka ASV izmeklētāji aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu tur divus čečenu imigrantus – brāļus Džoharu un Tamerlanu Carnajevus. 26 gadus vecais Tamerlans naktī uz piektdienu zaudēja dzīvību policijas operācijas gaitā.

Federālās varasiestādes patlaban cenšas noskaidrot, kur un kā Carnajevi ieguvuši šaujamieročus un spridzekļus, sacīja Deiviss.

Daži republikāņu likumdevēji aicinājuši Džoharu Carnajevu pasludināt par “ienaidnieka kaujinieku”, līdz ar to viņam būtu tāds pat statuss kā Gvantanamo ieslodzītajiem.

Savukārt kritiķi uzstāj, ka Carnajevu, kurš ir naturalizējies ASV pilsonis un kura saistība ar teroristu grupējumiem nav konstatēta, ir jātiesā civilā tiesā.

Kā ziņots, pie Bostonas maratona finiša līnijas pirmdienas pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet aptuveni 180 tika ievainoti.

Saite uz Džohara Carnajeva aizturēšanas operācijas video tīmekļa vietnē “YouTube”:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+