×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. marts, 2014
Drukāt

ASV prezidents Obama sazvanījies ar Baltijas valstu prezidentiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (no kreisās), Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite preses konferences laikā pēc Baltijas valstu un Eirogrupas prezidentu tikšanās Bīriņu pilī.

Sestdienas, 8.marta, vakarā notikusi telefonsaruna starp ASV prezidentu Baraku Obamu un Baltijas valstu prezidentiem, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne “Panorāmai” pastāstīja, ka saruna ilgusi pusstundu un notikusi pēc ASV prezidenta iniciatīvas, tā faktiski bijusi telefonkonference starp ASV un Baltijas valstu prezidentiem.

Obama, uzrunājot Baltijas valstu kolēģus, atsaucies uz lielisko tikšanos ar Baltijas valstu prezidentiem pērn Vašingtonā un sarunā atkārtoti uzsvēris, ka NATO līguma 5.pants ir ASV atbalsts Baltijas valstu drošībai un Baltijas valstis ir nozīmīgi ASV partneri.

“Baltijas valstu prezidenti savukārt apliecināja pateicību ASV, ka Baltijas valstu gaisa telpa tiks pastiprināti apsargāta. Un tādējādi visi sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka Krievijas rīcība Ukrainā, pārkāpjot tās suverenitāti un teritoriālo nedalāmību, ir nepieņemama,” sarunu LTV atstāstīja Krapāne.

Obama informēja Baltijas valstu prezidentus, ka ASV konsultējas ar partneriem Eiropas Savienībā (ES), kas bija arī šīs sarunas viens no mērķiem, un citur pasaulē, lai dotu skaidru signālu Krievijai par tās rīcības neatbilstību starptautiskajai tiesību sistēmai. ASV prezidents uzsvēra, ka situācijai nepieciešama deeskalācija un tiek meklēts diplomātisks risinājums.

Sarunas dalībnieki pauda vienotu viedokli par nepieciešamību atbalstīt Ukrainu. Šajos apstākļos nepieciešama vienota nostāja ES, kas jau tika demonstrēta ar Eiropadomes 6.marta paziņojumu, kurā tika noteikta tūlītēja ES reakcija un iezīmēta tālākā darbība gadījumā, ja nenotiek situācijas deeskalācija. Tāpat sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka šāda Krievijas rīcība ietekmē drošības situāciju reģionā, ko nedrīkst atstāt bez ievērības.

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicināja ASV prezidentu apmeklēt Baltijas valstis.

Krapāne uzsvēra, ka šī saruna faktiski bija otrs apliecinājums sarunai, kas notika 5.marta vakarā starp Latvijas prezidentu Andri Bērziņu un ASV viceprezidentu Džo Baidenu, ka Baltijas valstis ir ļoti nozīmīgs reģions ASV, un pateicība ASV par atbalstu, kas ir izskanējis sarunā ar Baidenu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Domāju, ka visu pasauli vairāk priecētu fakts, ka katra valsts, teritorija, apgabals uz Zemes būtu vienlīdz svarīgs reģions katrai valstij un lielvalstij`, taj` skaitā Krievijai. To apliecinātu attieksme pret kaimiņu teritorijām, tāpat kā pret jebkuru valsti, teritoriju, apgabalu uz Zemes. Nebūsim naivi, cerībā, ka Krievijai pietiks ar to, ka ASV vadītājiem ir svarīgs Baltijas reģions. Tas tikai varētu izsauc Krievijas tādu pašu attieksmi. Tas ir ļoti būtiski, ka ASV mūs atbalsta, tomēr cietēji neesam mēs, bet gan Ukraina. Pie tam atstājot Krieviju vienu bez līdzvērtīgām partnervalstīm , t.i. nostājoties pret Krievijas plānoto politiku, pat negribas pieļaut domu, kādu rīcību, jeb agresiju tas varētu izsaukt; diemžēl, kas jau notiek Ukrainā, un kas nav zināms, vai tā ir Krievijas pret reakcija pasaulē notiekošajam vai ārpus Krievijas dzīvojošo Krievu ierosināta atkal apvienošanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+