Pasaulē
Citur

ASV prezidents sūta Pompeo uz Saūda Arābiju0


ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.
Foto – EPA/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka “nekavējoties sūta valsts sekretāru Maiku Pompeo uz Saūda Arābiju sarunām ar karali Salmanu pazudušā saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi lietā”.

Pēc Trampa teiktā, karalis Salmans “noliedz, ka viņam jebkas būtu zināms par to, kas noticis” ar Hašogi – ASV dzīvojušo laikraksta “The Washington Post” līdzstrādnieku, kurš 2. oktobrī iegāja Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, Turcijā un kopš tā laika vairs nav redzēts. Saūda Arābijas varas iestādes noliedz apsūdzības, ka Hašogi konsulātā būtu nogalināts.

Tramps draudēja ar “bargu sodu”, ja apstiprināsies, ka Saūda Arābija vainojama Hašogi slepkavībā. Britānija, Francija un Vācija nākušas klajā ar kopīgu paziņojumu, kurā pieprasa uzticamu izmeklēšanu Hašogi pazušanas lietā.Saūda Arābija solījusi atbildēt uz jebkuru rīcību, kas tiktu vērsta pret to saistībā ar žurnālista un disidenta Džamala Hašogi pazušanu Turcijā. Hašogi – viens no redzamākajiem Saūda Arābijas karaļa Salmana un viņa dēla Mohammeda bin Salmana kritiķiem – pazuda pēc ieiešanas Saūda Arābijas konsulātā Stambulā 2. oktobrī. Turcijas amatpersonas izteikušas aizdomas, ka viņš ir noslepkavots.

ASV prezidents Donalds Tramps brīdinājis, ka, gadījumā, ja apstiprināsies Saūda Arābijas vaina Hašogi pazušanā, Vašingtona pret Rijādu vērsīs “bargu sodu”.

Hašogi gadu dzīvojis ASV un publicējis Saūda Arābijas kroņprincim Mohammedam bin Salmanam nelabvēlīgus rakstus. Saūda Arābija kategoriski noliedz apsūdzības par saistību ar žurnālista pazušanu un apgalvo, ka Hašogi izgājis no konsulāta un tikai pēc tam pazudis.

Saistītie raksti

Turcijas varas iestādes, kas izmeklē Hašogi pazušanu, ieguvušas ierakstu, kurā dzirdama viņa spīdzināšana un noslepkavošana, ziņo turku laikraksts “Sabah”.

Atsaucoties uz “uzticamiem avotiem īpašajā izlūkošanas nodaļā”, laikraksts vēsta, ka ieraksts izdarīts ar Hašogi “Apple” pulksteni, kas žurnālistam bijis uz rokas, kad viņš iegājis Saūda Arābijas konsulātā. “Brīdis, kad Hašogi tika nopratināts, spīdzināts un noslepkavots, ierakstīts “Apple” pulksteņa atmiņā,” ziņo laikraksts, piebilstot, ka pulkstenis bijis sinhronizēts ar viedtālruni, kas atradies pie žurnālista līgavas, kura gaidījusi viņu ārpusē pie konsulāta, taču viņš no tā nav iznācis. Dažas Turcijas amatpersonas pieļāvušas, ka Hašogi ir nogalināts konsulāta ēkā un viņa līķis pēc tam no turienes aizvākts.

LA.lv