Pasaulē
Citur

ASV prezidents vēl nav pieņēmis “galīgo lēmumu” par triecienu Sīrijai3


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto – AP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps pēc Nacionālās drošības padomes sēdes vēl nav pieņēmis “galīgo lēmumu”, kā reaģēt uz iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijā.

Baltā nama pārstāve Sāra Hakabija Sandersa pavēstīja, ka sanāksme notikusi ceturtdienas pēcpusdienā, taču “galīgais lēmums nav pieņemts”.

Sandersa piebilda, ka ASV amatpersonas “turpina izvērtēt izlūkošanas informāciju” un “iesaistītas sarunās ar mūsu partneriem un sabiedrotajiem”.

Naktī uz piektdienu Trampam paredzēta telefonsaruna ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Lielbritānijas premjerministri Terēze Meju.

Laikā, kad Vidusjūras austrumos turpinās bruņoto spēku koncentrācija, ANO nerimst diplomātiskie centieni, bet Sīrijā ierodas ķīmisko ieroču eksperti, Tramps jautājumā par potenciālo triecienu Sīrijai, pēc visa spriežot, sācis svārstīties.

Sīrijas palīdzības organizācijas “Baltās ķiveres” un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus un Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Saistītie raksti

Tikmēr Makrons ceturtdien paziņoja, ka viņa rīcībā esot “pierādījumi, ka pagājušajā nedēļā tika izmantoti ķīmiskie ieroči, vismaz hlors, un ka tos izmantoja Bašara al Asada režīms”.

Damaska ir uzaicinājusi starptautisko Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (OPCW) ierasties Dumā, un tās eksperti uz Sīriju devās jau ceturtdien, bet savu darbu viņa paredz uzsākt sestdien.

LA.lv