Pasaulē

ASV prokurors pieprasījis “Deutsche Bank” datus par Trampu 16

ASV īpašais prokurors Roberts Millers pieprasījis informāciju no Vācijas lielākās bankas “Deutsche Bank” par Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa darījumiem, otrdien vēsta mediji.

Izmeklētāji, kas pēta kontaktus Trampa vēlēšanu štāba un Krievijas starpā, iesnieguši “Deutsche Bank” prasību sniegt informāciju par prezidentu Trampu un viņa ģimenes locekļiem, vēsta ASV tīmekļa izdevums “Bloomberg” un Vācijas laikraksts “Handelsblatt”, atsaucoties uz anonīmiem avotiem.

ASV izmeklētāju pavēste saņemta “pirms dažām nedēļām”, vēsta “Handelsblatt”, norādot, ka svarīgākie dokumenti jau nosūtīti Millera komandai.

Izmeklētāji vēlas iegūt “konkrētu informāciju par Trampu ģimenes finanšu un kredīta transakcijām”, vēsta “Handelsblatt”.

“Deutsche Bank” iekšējā izmeklēšanā “līdz šim nav konstatēti nekādi aizdomīgi sakari starp Trampu un Krieviju”, norāda laikraksts.

Trampam bijuši darījumi ar “Deutsche Bank” laikā, kad viņš bija Ņujorkas nekustamo īpašumu magnāts, un viņa uzņēmumi vēl 2016.gada jūlijā “Deutsche Bank” bija parādā 300 miljonus dolāru, liecina “Bloomberg” aplēses.

Trampa dzīvesbiedre Melānija, meita Ivanka un znots Džareds Kušners ir “Deutsche Bank” līdzekļu pārvaldības atzara klienti, vēsta “Handelsblatt”.

LA.lv