×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

ASV pulcēsies latviešu trimdas atmiņas institūciju pārstāvji (1)

Foto - LETAFoto - LETA

PBLA priekšsēdētājs Jānis Kukainis

No šodienas līdz 13. septembrim Vašingtonā, ASV, notiks II Trimdas latviešu arhīvu, bibliotēku un materiālās kultūras konference, aģentūru LETA informēja Amerikas latviešu apvienības (ALA) vadītājs Raits Eglītis.

Konferenci organizē ALA sadarbībā ar ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas nodaļu un Latvijas Republikas vēstniecību ASV.

II Trimdas latviešu arhīvu, bibliotēku un materiālās kultūras konferences mērķis ir aktualizēt un turpināt sarunu par trimdas latviešu bibliotēku, arhīvu un materiālās kultūras saglabāšanu, veicināt trimdas latviešu vēstures glabātājinstitūciju, Amerikas latviešu organizāciju, sabiedrisko darbinieku un pētnieku sadarbību, kā arī nodrošināt konferences dalībniekiem iespēju papildināt savas zināšanas un praktiskās iemaņas arhīvu, bibliotēku un materiālās kultūras glabāšanā.

Konference tiks atklāta ASV Kongresa bibliotēkas telpās. Konferences atklāšanā dalībniekus uzrunās ASV Kongresa bibliotēkas vadītājs un vecākais bibliotekārs doktors Džeims Billingtons, Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns, ASV kongresmenis un Baltijas atbalsta grupas vicepriekšsēdētājs Džons Šimkus, ASV Kongresa bibliotēkas padomes loceklis un Latvijas goda konsuls Džons Medveckis, kā arī Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdētājs Jānis Kukainis un Amerikas latviešu apvienības priekšsēde Anita Bataraga.

Konferences pirmajā dienā dalībnieki varēs iepazīties ar latviešu iespieddarbu un arhīvu kolekcijām ASV Kongresa bibliotēkā, Stenforda Universitātes un Vašingtonas Universitātes bibliotēkās, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Latvijas Nacionālajā arhīvā. Tās pašas dienas vakarā Latvijas vēstniecībā ASV tiks atklāta Jāņa Šternberga mākslas izstāde.

Otrajā konferences dienā, kas norisināsies Latvijas vēstniecības telpās Vašingtonā, konferences dalībnieki pārrunās gan pieejamos resursus, informācijas avotus un stratēģiju ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu kopienu pētniecībā, gan arī iespējamu sadarbību ar igauņiem un lietuviešiem trimdas vēstures saglabāšanā un pētniecībā. Tāpat šajā dienā savā pieredzē dalīsies latviešu sabiedriskie darbinieki ar ilggadēju pieredzi trimdas laika liecību glābšanā un saglabāšanā.

Trešajā konferences dienā, kas norisināsies Vašingtonas Latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes telpās, plānota praktiskas informācijas apmaiņa arhīvu digitalizācijā, materiālās kultūras saglabāšanā un diasporas latviešu kopienu vēstures rakstīšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Trimda paliek trimda.Lai jau nu vārās savā sulā labāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+