×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

ASV Republikāņu partijas deputāti brīdina, ka teroristi varētu iebraukt ASV no Meksikas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Republikāņu partijas konservatīvā spārna politiķi paziņojuši, ka teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” kaujinieki varētu mēģināt iekļūt ASV teritorijā no Meksikas, ziņo laikraksts “The New York Times”. Tiesa, gan Savienoto Valstu drošības dienestu pārstāvji, gan drošības un aizsardzības jomā strādājošie likumdevēji sacījuši, ka šādi brīdinājumi nav patiesi.

“Amerika, mosties! Slikti apsargātās dienvidu robežas dēļ mums nav ne mazākās nojausmas, kas atrodas mūsu valstī,” paziņojis ASV pārstāvju palātas deputāts Džefs Dunkans no Republikāņu partijas. Taču Savienoto Valstu Tēvzemes drošības departamenta pārstāvji izplatījuši paziņojumu, kurā norāda, ka “mūsu rīcībā nav izlūkdienestu informācijas, kas apliecinātu, ka “Islāma valsts” plānotu mēģinājumus mūsu valstī iekļūt, šķērsojot dienvidu robežu.”

Demokrātu partijas pārstāvji norādījuši, ka republikāņi izmanto terorisma biedu, lai pārmestu prezidentam Barakam Obamam nespēju parūpēties par ASV un Meksikas robežas nostiprināšanu. “Neizprotot uz robežas notiekošo, šie cilvēki sēj bailes,” atbildot republikāņu izteikumiem, paziņojis pārstāvju palātas likumdevējs Beto O’Rurks, kurš ir Demokrātu partijas biedrs no Teksasas pavalsts. “Vispirms viņi biedēja ar Irānu un teroristisko organizāciju “Al Qaeda”. Tagad tā ir “Islāma valsts”. Viņi vienkārši nonāk līdz secinājumam, ka iebrukums ir neizbēgams. Taču tāds nekad nav sekojis.”

Par terorisma apkarošanu atbildīgās ASV amatpersonas norāda, ka lielākās raizes sagādā iespēja, ka teroristi ASV varētu iekļūt tāpat kā miljoniem citu cilvēku – legāli, izmantojot komerciālos lidojumus. Laikraksts “The New York Times”, atsaucoties uz drošības iestāžu rīcībā esošo informāciju raksta, ka uz Sīriju karot kopā ar ekstrēmistu grupējumiem ir devušies vairāk nekā divi tūkstoši Eiropas valstu iedzīvotāji un vairāk nekā simts ASV iedzīvotāju. “Gandrīz visi šie cilvēki Sīrijā iekļuvuši, šķērsojot neapsargātas robežas. Viņu pasēs nav zīmogu par ceļošanu uz Sīriju, tāpēc amerikāņu robežsargiem ir maz iespēju noteikt, kur viņi ir bijuši, un atturēt viņus no iebraukšanas valstī,” skaidro “The New York Times”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+