Pasaulē

ASV rietumdaļā cilvēkiem veselības problēmas savvaļas ugunsgrēku dūmu dēļ 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Savvaļas ugunsgrēku dūmi šajā vasaras nogalē radījuši nopietnas veselības problēmas plašos rajonos Amerikas Savienoto Valstu rietumdaļā.

Sliktās gaisa kvalitātes dēļ cilvēki sūdzas par galvassāpēm un aizsmakumu, bet skolu sporta komandām pat nākas mainīt spēļu grafikus, un amatpersonas prognozē, ka tāda situācija var saglabāties arī rudens sākumā.
Kalifornijas štata dienviddaļā, ziemeļos no Losandželosas, spēcīga ugunsgrēka dēļ slēgta automaģistrāle.

Ugunsdzēsējiem gan izdevies pakļaut liesmas kontrolei, tomēr satiksme nav iespējama dūmu dēļ.

Nelielā Montānas štata Sīlejleikas pilsētiņa no dūmiem cieš jau nedēļām ilgi, un šonedēļ beidzot izdots rīkojums par daļēju pilsētas evakuāciju. Augustā gaisa kvalitāte pilsētiņā 26 dienas atzīta par bīstamu, un speciālisti atzīst, ka situācijas raksturošanai trūkst pat precīzu medicīnisku kritēriju.

Oregonas štatā atcelti vairāki Šekspīra festivāla pasākumi Ešlendā un tradicionālais 400 jūdžu velomaratons.

Vašingtonas štatu jau augustā sasniedza dūmi no ugunsgrēkiem Kanādas Britu Kolumbijā, liekot Sietlas veselības aprūpes speciālistiem brīdināt bērnus, vecākus ļaudis un cilvēkus ar elpceļu problēmām iespēju robežās uzturēties iekštelpās.

Pēc Nacionālā ugunsdzēsības centra ziņām, šobrīd ASV rietumos vairāk nekā 25 000 ugunsdzēsēju un palīgpersonāla darbinieku iesaistīti 56 lielu, joprojām nesavaldītu ugunsgrēku dzēšanā, 21 no tiem plosās Montānā un 17 – Oregonā.

Kā izteikusies centra pārstāve Džesika Gardeto, šī savvaļas ugunsgrēku sezona ir ne tikai viena no postošākajām, bet arī viena no ilgākajām, un daļa ugunsdzēsēju iesaistīti dzēšanas darbos jau sešu mēnešu garumā.

Šogad izdegusi kopumā 27 500 kvadrātkilometru platība, kas par 6700 kvadrātkilometriem pārsniedz desmit gadu vidējo rādītāju.

LA.lv