EPA/LETA

ASV sagrauj Krieviju, pusfinālā arī Šveice 0

ASV hokeja izlase ceturtdien Helsinkos ar 8:3 sagrāva līdzšinējos titula īpašniekus krievus un iekļuva pasaules čempionāta (PČ) pusfinālā, informēja organizatori.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

ASV hokejisti cīņā par vietu finālā Stokholmā tiksies ar Šveici, kas turnīrā vēl nav zaudējusi nevienā spēlē, un izslēgšanas turnīru ceturtdien Zviedrijas galvaspilsētā sāka ar uzvaru 2:1 pār Čehiju.

Divus vārtus amerikāņiem ceturtdaļfinālā guva Pols Štjastnijs. ASV hokejisti pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā ar 2:0, līdz pirmos vārtus guva arī Krievijas izlase. Taču otrajā periodā amerikāņi panāca 4:1, un atlikušajā cīņas daļā ne brīdi viņu pārsvars nebija mazāks par diviem vārtiem.

Vēl pirms otrās trešdaļas beigām Iļju Brizgalovu Krievijas vārtos aizstāja Semjons Varlamovs, taču viņš līdz pēdējā perioda vidum ielaida četras ripas un nespēja paglābt komandu no sagrāves. Krievijai vienus vārtus guva Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigzne Aleksandrs Ovečkins, tomēr Krievija komanda pēc neveiksmīgā trešā perioda sākuma zaudēja iedvesmu un ASV uzvaru nespēja apdraudēt.

Par labāko uzvarētāju sastāvā nosauca Raienu Kārteru, gurš guva vienus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, savukārt krieviem labākā spēlētāja balvu saņēma Ovečkins.

Dienas otrā ceturtdaļfinālā Helsinkos laukuma saimnieki somi tikies ar Slovākijas valstsvienību. Savukārt Stokholmā ceturtdaļfinālā vēl tiksies Kanādas un Zviedrijas valstsvienības.