×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

ASV sāk piegādāt ieročus Irākas kurdiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV sākušas piegādāt ieročus kurdu spēkiem, kuri Irākas ziemeļos karo pret islāma kaujiniekiem, informē laikraksts “The Washington Post”.

Iepriekš ASV Aizsardzības departamenta pārstāvji bija paziņojuši, ka amerikāņu gaisa spēku veiktā džihādistu grupējuma “Islāma valsts” pozīciju bombardēšana ir tikai pagaidu līdzeklis un ka ASV negrasās tieši iesaistīsies konfliktā Irākā. Tagad ASV sākušas piegādāt ieroču kurdu spēkiem, kuri karo valsts ziemeļu apgabalos. Ieroči kurdiem tiek piegādāti, izmantojot Centrālās izlūkošanas pārvaldes izveidotus slepenus kanālus, raksta avīze “The Washington Post”.

ASV bruņoto spēku pārstāvji atklājuši, ka pēdējās dienās ASV spēki veikuši 17 uzlidojumus islāma kaujinieku pozīcijām. Tiesa, kā norādījis ASV armijas ģenerālleitnants Viljams Meijvils, islāma kaujinieki slēpjas apdzīvotos apgabalos, kas apgrūtina cīņu pret viņiem.

Arī Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss nācis klajā ar aicinājumu apbruņot kurdus cīņā pret islāma džihādistiem. Vēstulē Eiropas Savienības augstajai pārstāvei ārlietu un drošības politikas jautājumos Ketrīnai Eštonei viņš norādījis, ka Irākas kurdiem “akūti nepieciešami ieroči un munīcija, kas ļautu viņiem stāties pretī un sakaut teroristu grupējumu “Islāma valsts””. Fabiuss nesen ir atgriezies no vizītes Irākā, kur viņš tikās arī ar Kurdistānas apgabala prezidentu Masudu Barzani.

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” kaujinieki kontrolē teritorijas, kas stiepjas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem. Turklāt jūnija beigās šīs teritorijas šis grupējums pasludināja par “kalifātu”. Islāmisti grib panākt, lai “kalifātā” tiktu ievērotas sunnītu viduslaiku stingrās prasības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+