Apbrīno

ASV saksofonu kvartets “Battle Trance” Ventspilī 16

Publicitātes foto

Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē 10. novembrī ar pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies pazīstamais tenora saksofonu kvartets “Battle Trance” no ASV. Viņi tiek uzskatīti par vienu no interesantākajām parādībām Ziemeļamerikas džeza, laikmetīgās akadēmiskās un avangarda mūzikas pasaulē.

Pirms pieciem gadiem saksofonisti Treviss Laplante, Patriks Breiners, Mets Nelsons un Džeremijs Vainers apvienojās un izveidoja “Battle Trance”. “Ansambļa izveidotājs T. Laplante pazīstams gan kā solomākslinieks, gan kā apvienības “Little Women” dalībnieks, gan arī kā pastāvīgs citu mūziķu un to kolektīvu sadarbības partneris – pavasarī Ventspilī jau koncertējušā trompetista Pītera Evansa ciešs domubiedrs, kurš ierakstījies un sniedzis priekšnesumus kopā ar Čezu Smitu, “So Percussion” un daudziem citiem. Arī Dž. Vaineram viesošanās Ventspilī būs drīza atgriešanās Latvijā pēc koncerta projekta “Bing & Ruth” maija nogalē Durbē. M. Nelsons un P. Breiners ir šā brīža Ņujorkas laikmetīgās, džeza un eksperimentālās mūzikas skatuvju regulāri viesi, sadarbojoties ar spilgtākajiem, pazīstamākajiem un izcilākajiem savas paaudzes mūziķiem,” stāsta “Kurzemes filharmonija” pārstāve Antra Lācberga.

Kvartets šo gadu laikā ir pavadījis simtiem stundu kopīgi muzicējot, lai savstarpējo saikni mūzikā stiprinātu teju līdz transcendencei. Klausītāju un kritiķu augstu novērtētajam debijas albumam “Palace of Wind”, kas klajā nāca 2014. gadā laikmetīgās un jaunās mūzikas izdevniecības “New Amsterdam Records” paspārnē, pērn sekoja vēl plašāku ievērību izpelnījies ieraksts “Blade of Love”. Tajā dzirdamais T. Laplantes trīsdaļīgais skaņdarbs ir kā pētniecisks un uzskates materiāls vienlaikus. Darba autora un pārējo kolēģu uzmanības centrā, to izpildot, ir fiziskās un garīgās attiecības starp saksofonu un cilvēka ķermeni, jo zinātāji apliecinās – nav daudz tādu instrumentu, kas muzicēšanas laikā burtiski saplūstu ar cilvēka ķermeni. Un nav daudz tādu mūziķu, kuri, vienurīt pamodušies, nolemtu veidot kvartetu ar konkrētiem mūziķiem sastāvā, turklāt visiem esot tenorsaksofonistiem. Klausītājs ir liecinieks tam, kā četru lielisku mūziķu izpildījumā pārvēršas telpa tam apkārt.

Žurnāls “Rolling Stone” rakstīja: “Albumā “Blade of Love” laikmetīgā džeza frāzējums un spēles tehnika ir kļuvuši par grupas vingrinājumu jaunajā amerikāņu minimālismā.” Žurnāls ierindoja to 7. vietā starp 2016. gada labākajiem avangarda mūzikas ierakstiem.

 

10.XI. 19.00 Teātra nams “Jūras vārti”, Ventspils

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 5,50 – 7

LA.lv