Pasaulē
Citur

ASV sankciju dēļ Ķīnas uzņēmums “ZTE” aptur pamatdarbību0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs ZTE ASV noteikto sankciju dēļ paziņojis par pamatdarbības apturēšanu.

Vašingtona aizliegusi Savienotajās Valstīs bāzētajiem uzņēmumiem pārdot programmatūru un aparatūras komponentus ZTE.

Vašingtona šādu aizliegumu noteica pagājušajā mēnesī, paziņojot, ka ZTE ir pārkāpis sankcijas, ko ASV piemērojušas Irānai un Ziemeļkorejai. Vašingtona aizliegumu noteikusi uz septiņiem gadiem.

ZTE jau iepriekš norādīja, ka ASV sankcijas apdraud uzņēmuma eksistenci.

Saspīlējums starp Ķīnu un ASV ir pieaudzis kopš augusta, kad ASV prezidents Donalds Tramps lika sākt izmeklēšanu par Ķīnas negodīgu tirdzniecības praksi un ASV intelektuālā īpašuma zagšanu. Taču ZTE lieta sākās vēl pirms Trampa stāšanās prezidenta amatā 2017.gada janvārī.

ASV delegācija pagājušajā nedēļā devās uz Pekinu, lai ar Ķīnas kolēģiem apspriestu augošo tirdzniecības konfliktu starp abām valstīm.

Tikšanās laikā Ķīnas amatpersonas pauda iebildumus pret sankciju piemērošanu ZTE, un ASV delegācija solīja informēt prezidentu par šiem iebildumiem.

ZTE paziņojumā teikts, ka uzņēmumam vēl ir pietiekami daudz līdzekļu un tas nopietni izturas pret savām tirdzniecības saistībām.

“Uzņēmums un iesaistītās puses aktīvi sazinas ar ASV valdības ministrijām, lai panāktu ASV valdības aizlieguma mainīšanu vai atcelšanu un panāktu pozitīvu iznākumu,” paziņoja ZTE.

ZTE, kur strādā vairāk nekā 70 000 darbinieku, ir lūdzis Savienoto Valstu valdībai apturēt sankcijas un iesniedzis papildu informāciju savai aizstāvībai.

Kad ASV uzzināja par ZTE tirdzniecību ar Ziemeļkoreju un Irānu, tās piemēroja ZTE 1,2 miljardu dolāru soda naudu par ASV eksporta kontroles noteikumu pārkāpšanu. Uzņēmums to samaksāja, bet nesodīja darbiniekus, kuri bija iesaistīti šajos darījumos, tā vietā izmaksājot viņiem prēmijas.

LA.lv