×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

ASV seksuāli izmantoti vismaz 386 jaunie vingrotāji

amerika2

Pēdējo 20 gadu laikā ASV seksuāli izmantoti vairāk nekā 386 jaunie vingrotāji, liecina laikraksta “Indianapolis Star” pētījums.

Izdevums ceturtdien publicēja deviņu mēnešu ilgu pētījumu, kurā tika pētīti simtiem policijas failu un tiesu lietas, lai noskaidrotu, cik plaša vingrošanā ir seksuāla izmantošana.
Lielākā daļa cietušo ir mazgadīgas meitenes.

Pēc izpētes tika noskaidrots, ka vismaz 386 jaunos vingrotājus ir izmantojuši treneri, sporta zāļu īpašnieki vai citi iesaistītie šajā sporta veidā. Tomēr, visticamākais, upuru ir vēl vairāk, jo treniņvietu īpašniekiem ir tendence bez liekas publicitātes atlaist varmāku nevis par to ziņot likumsargiem.

Tieši tāpēc, ka par pārkāpējiem netiek ziņots, viņiem ir iespēja doties uz citiem štatiem un pilsētām, tādējādi turpinot iesākto. Arī ASV Vingrošanas federācija nevar noteikt ļaundarus un turpina viņus nodrošināt ar visu nepieciešamo.

Viens no tādiem cilvēkiem bija Reimonds Edamss, kurš decembra sākumā tika notiesāts uz 15 gadiem par desmit gadus vecas meitenes izmantošanu un bērnu pornogrāfijas glabāšanu. Tomēr pirms tam viņš tika atlaists vai bija spiests atkāpties no sešām dažādām vingrošanas sporta zālēm četros štatos.

Savukārt Dagam Bogeram 2009.gadā vingrošanā pat tika piešķirta ASV gada trenera balva, lai gan tobrīd pret viņu tika veikta izmeklēšana par seksuālu uzmākšanos. Šobrīd viņš ir diskvalificēts no sporta zālēm, kas saistītas ar ASV Vingrošanas federāciju.

Tikmēr ASV Vingrošanas federācija vērsusies pret šo problēmu, publicējot treneru vārdus, kuri ir noziegušies, tomēr pētījuma autori apsūdz organizāciju, ka tā nav ar šīs sērgas apkarošanu nodarbojusies daudz tiešāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+