×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

ASV Senāta Ārlietu komitejas vadītājs apsūdzēts korupcijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV demokrātu senatoram Robertam Menendesam, kurš ir Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs un autors likumam par sankciju pastiprināšanu pret Irānu, izvirzītas apsūdzības korupcijā.

Apsūdzības izvirzītas pēc divu gadu ilgas federālas izmeklēšanas par viņa attiecībām ar draugu, kurš ziedojis lielas summas Menendesa vēlēšanu kampaņai. Izvirzīto apsūdzību dēļ Menendess uz laiku atstās Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētāja amatu. Senatoram izvirzītas 14 apsūdzības, tostarp astoņas par kukuļņemšanu. Par katru apsūdzību kukuļņemšanā viņam var draudēt cietumsods līdz 15 gadiem. Menendess jau ceturtdien varētu ierasties tiesā, lai atbildētu uz apsūdzībām.

Apsūdzības saistītas ar kukuļošanas shēmu, kurā Menendess pieņēmis dāvanas no Floridā dzīvojoša oftalmologa Salomona Melgena “apmaiņā pret savas varas izmantošanu Senātā Melgena finansiālo un personīgo interešu veicināšanai”, paziņoja Tieslietu ministrijas preses sekretārs Pīters Karrs. Menendess, kurš ir viens no ietekmīgākajiem latīņamerikāņu izcelsmes cilvēkiem ASV Kongresā, pauda sašutumu par apsūdzībām. “Esmu nikns, jo prokurori Tieslietu ministrijā nezina atšķirību starp draudzību un korupciju un ir izvēlējušies sagrozīt manus senatora pienākumus un manu draudzību par kaut ko nepiedienīgu,” sacīja Menendess reportieriem viņa pārstāvētajā Ņūdžersijas štatā.

61 gadu vecais senators atzīst, ka desmitiem gadu bijis 61 gadu vecā Melgena tuvs draugs. Apsūdzībās teikts, ka Melgens ziedojis 750 tūkstošus dolāru (697 tūkstošus eiro) Menendesa vēlēšanu kampaņai 2012. gadā. Senatoram arī uzdāvināti vairāk nekā 20 lidojumu, galvenokārt ar Melgena privātlidmašīnām, un Melgens apmaksājis arī Menendesa pavadītas trīs naktis luksusa viesnīcā Parīzē.

Apmaiņā pret to Menendess 2009. un 2012. gadā aicinājis ASV amatpersonas atcelt federālu rīkojumu, kas lika Melgenam atmaksāt veselības aprūpes programmas “Mericare” līdzekļus deviņu miljonu dolāru (8,4 miljonu eiro) apmērā. Viņš arī palīdzējis sagādāt ASV vīzas trim Melgena draudzenēm un atrisināt biznesa strīdu par labu Melgenam un viņa uzņēmumam. Menendess ir ASV Senāta loceklis kopš 2006. gada. Pirms tam viņš vairāk nekā 10 gadus bija ASV Kongresa apakšpalātas Pārstāvju palātas kongresmenis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+