×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

ASV senatori apliecina nepieciešamību stiprināt Baltijas reģiona drošību (4)

Foto LETAFoto LETA

ASV un Latvijas sadarbība ir jāturpina, meklējot vienotus risinājumus drošības situācijai reģionā un eiroatlantiskajā telpā, šodien notikušās tikšanās laikā pauduši ASV senatoru delegācijas pārstāvji un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Kā informēja Ārlietu ministrijā, sarunā abas puses uzsvēra Latvijas un ASV stratēģiskās partnerības un divpusējās sadarbības nozīmīgumu, kā arī pauda atbalstu līdzšinējai reģionālās drošības politikai un plānotajiem konkrētajiem soļiem Eiropas Savienības (ES) un NATO sadarbības stiprināšanā, tajā skaitā kiberdrošības un stratēģiskās komunikācijas jomās.

ASV senāta pārstāvji tikšanās laikā atzinīgi novērtēja Latvijas apņemšanos palielināt izdevumus aizsardzībai, kā arī Latvijas paveikto valsts aizsardzības un starptautiskās drošības stiprināšanas jomā, īpaši sadarbojoties Afganistānā. Abas puses uzsvēra, ka jāturpina uzsāktā sadarbība, meklējot vienotus risinājumus drošības situācijai reģionā un eiroatlantiskajā telpā.

Kontekstā ar Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), tika novērtētas līdzšinējās reformas, lai ieviestu augstus drošības starptautiskos standartus un mazinātu riskus, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un tika pārrunātas tālākas sadarbības iespējas šajā jomā.

Savukārt tikšanās laikā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK) un deputātiem senatori apliecināja, ka ASV turpinās nodrošināt jūtamu militāru klātbūtni Baltijas aizsardzībai, turpinot ASV karavīru rotāciju un finansiālu atbalstu, kā arī uzsvēra, ka ASV Kongresā ir stingrs atbalsts sadarbībai ar Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Mūrniece uzsvēra, ka ASV senatoru vizīte notiek nozīmīgā laikā, kad pieaug nepieciešamība aktīvi sadarboties un apmainīties viedokļiem par būtiskiem jautājumiem. ASV delegācija apliecināja gatavību turpināt aktīvu vizīšu apmaiņu, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās ASV par “konsekventu atbalstu” Latvijai – gan ceļā uz neatkarības atjaunošanu, gan pašlaik, kad Latvija saskaras ar virkni drošības izaicinājumu, tostarp tādiem hibrīddraudiem kā Kremļa īstenotā propaganda un kiberapdraudējums. Saeimas delegācija un ASV senatori pauda vienprātīgu pārliecību – ir jāapvieno spēki, lai pret tiem cīnītos. Senatori pauda gandarījumu, ka Latvija jau spērusi soļus šajā virzienā, izveidojot kiberdrošības centru “Cert.lv”.

Saeimas deputāti arī pauda pārliecību, ka ASV spēcīgais atbalsts reģionam vienlaikus arī stiprinās vienotību Eiropas valstu starpā.

LETA jau vēstīja, ka Latviju apmeklē ASV Kongresa delegācija republikāņu senatora Džona Makeina vadībā. Delegācijas sastāvā ir arī republikāņu senators Lindsijs Greiems un demokrātu senatore Eimija Klobušara.

Viesošanās Latvijā ir daļa no plašākas reģionālas vizītes, kuras laikā senatori apmeklēs arī Gruziju, Igauniju, Lietuvu, Melnkalni un Ukrainu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Trampam ir citi plāni un tos sauc Jalta – 2.

  2. Vai tad ASV nav jau okupējusi Latviju? Jo mūsu valdnieki ar atvērtām mutēm pilda šo pavēles.

  3. To var tikai apsveikt, lai nekad vairs neatkārtotos 1940. gads.

Draugiem Facebook Twitter Google+