×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

ASV senatori pauduši nešaubīgu atbalstu Baltijas drošībai un neatkarībai (1)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

ASV Kongresa augšpalātas Senāta vairākuma līderis republikānis Mičs Makonels, citi Republikāņu partijas, kā arī Demokrātu partijas senatori sarunā Vašingtonā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentāriešiem pauda stingru un nešaubīgu atbalstu Baltijas drošībai un neatkarībai, pastāstīja Latvijas Reģionu apvienības līderis, Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars.

Baltijas valstu deputāti 7.decembrī tikās ar deviņiem ASV senatoriem no abām lielākajām partijām, tajā skaitā republikāņu senatoru Džonu Makeinu.

Šajā sarunā tiks pārrunāti Baltijas valstu “mājasdarbi”, un ASV senatori pauda prieku par mūsu valstu situāciju, kad Igaunija aizsardzībai jau atvēl 2% no iekšzemes kopprodukta un kad Latvija un Lietuva ir apņēmusies šo rādītāju sasniegt 2018.gadā, norādīja Bondars.

Tikšanās ar ASV senatoriem šīs valsts galvaspilsētā notika trešdienas vakarā pēc Latvijas laika.

Kā ziņots, vairākiem Saeimas deputātiem, kuri patlaban uzturas vīzītē ASV, trešdien bija paredzēta tikšanās arī ar Senāta Ārlietu komitejas vadītāju Bobu Korkeru, informēja Bondars.

Saeimas Prezidijs iepriekš apstiprināja komandējumu uz Vašingtonu, ASV, no 5.decembra līdz 9.decembrim Ārlietu komisijas priekšsēdētājam Ojāram Ērikam Kalniņam (V), komisijas priekšsēdētāja biedram Rihardam Kolam (VL-TB/LNNK), komisijas sekretāram Sergejam Potapkinam (S) un komisijas deputātam Artim Rasmanim (ZZS). Vizītē uz ASV devies arī Bondars.

Bondars jau iepriekš norādīja, ka Latvijai ir vitāli nepieciešami kontakti arī likumdevēja līmenī ar ASV abām lielākajām partijām, kuras vienmēr ir atbalstījušas Baltijas valstu dalību NATO. Politiķim vizītes laikā plānotas tikšanās ASV Kongresā, tostarp Senātā, gan arī ar dažādiem cilvēkiem, kuri iesaistīti lēmumu pieņemšanas procesos.

Arī Kalniņš iepriekš skaidroja, ka ir svarīgi vēlreiz informēt par to, kāda ir situācija reģionā, kā arī atgādināt, ka 2018.gadā Latvija ieguldītie līdzekļi aizsardzībā sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Bieži tiek pārmests, ka atšķirībā no pārējām Baltijas valstīm igauņi jau ir sasnieguši 2% no IKP – šādos apstākļos ir svarīgi izskaidrot, ka arī Latvija un lietuvieši drīzumā izpildīs šo kritēriju, pauda Ārlietu komisijas vadītājs.

Tāpat bija paredzēts atgādināt par citiem Latvijas ieguldījumiem NATO – piedalīšanos starptautiskajās militārajās misijās un NATO Stratēģiskās komunikācijas un izcilības centra jeb “StratCom” veidošanā. Vizītes mērķis būs saņemt arī morālo atbalstu un atgādinājumu par atbalstu NATO 5.pantam, iepriekš norādīja Kalniņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+