×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
1. augusts, 2017
Drukāt

ASV senators: Tramps ir gatavs karam ar Ziemeļkoreju (3)

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps republikāņu senatoram Lindsijam Greiemam sacījis, ka ir gatavs doties karā, lai sakautu Ziemeļkoreju, nevis pieļaus, ka Phenjana attīsta tālās darbības kodolraķeti.

Par šo sarunu telekanālam NBC pastāstīja pats Greiems.

“Pastāv militārā iespēja – iznīcināt Ziemeļkorejas programmu un pašu Ziemeļkoreju,” sacīja ar kareivīgiem ārpolitikas uzskatiem pazīstamais republikāņu senators.

Ja Ziemeļkorejas programmu neizdosies apturēt ar diplomātiskiem soļiem, bet spiedienam pret Ziemeļkorejas kaimiņvalsti Ķīnu nebūs rezultātu, ASV neatliks nekas cits, kā spert militārus soļus, viņš pieļāva.

“Ar Ziemeļkoreju būs karš raķešu programmas dēļ, ja viņi turpinās mēģinājumus trāpīt Amerikai ar starpkontinentālo ballistisko raķeti,” sacīja senators, raksturojot savu sarunu ar Trampu.

“Viņš man to teica. Es viņam ticu. Ja es būtu Ķīna, es viņam arī ticētu un kaut ko darītu šajā sakarībā. Ziemeļkoreju var apturēt militāri vai diplomātiski.”

“Es dodu priekšroku diplomātiskai pieejai. Bet netiks pieļauts, ka viņiem ir ar kodolieroci aprīkota raķete, kas var trāpīt Amerikai,” norādīja senators.

4.jūlijā Ziemeļkoreja pirmo reizi veiksmīgi izmēģināja starpkontinentālo ballistisko raķeti.

Eksperti jau atzinuši, ka tas varētu būt līdz šim veiksmīgākais Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājums un tā, iespējams, spētu sasniegt Aļasku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tā izskatās, ka Trampam, tā patās kā Hitleram un Pu ir nepieciešams efektīvs blicKrigs, lai novērstu uzmanību no savām biznesmahinācijām. Bet tas var beigties traģiski.

  2. Saja raksta mes skaidri redzam ka ASV prezidenta limeni pluti tuksu vinu izteiktie vardi ir tuksi un smiekligi es iesaku LV pilsoniem silti padomat par ta saucamo 5 pantu

    • tu neesi nekāds latvietis, bet otrkārt tu esi muļķis, jo 5. pants tiek iedarbināts tikai gadījumā ja NATO valstij uzbrūk, nevis otrādi.

Draugiem Facebook Twitter Google+