Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
13. februāris, 2015
Drukāt

ASV Senāts apstiprina jauno aizsardzības ministru

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Senāts ceturtdien aizsardzības ministra amatā apstiprināja Eštonu Kārteru, kurš Pentagona vadītāja krēslā nomainīs Čaku Heigelu.

Par Kārtera kandidatūru balsoja 93 senatori, un tikai pieci Kongresa augšpalātas locekļi to noraidīja.

Neskatoties uz dziļajām domstarpībām starp Balto namu un republikāņu vairākumu ārpolitikas un drošības jautājumos, pret Kārtera kandidatūru bija maz iebildumu un viņš apstiprināšanas procesā baudīja abu partiju atbalstu.

“Domāju, ka doktors Kārters būs labs aizsardzības ministrs,” atzina par “vanagu” uzskatītais senators Džons Makeins. “Taču man atklāti jāpauž satraukums par uzdevumiem, kas sagaida Kārteru, un par ierobežoto ietekmi, kāda viņam varētu būt.”

Makeins jau mēnešiem žēlojies par “pārāk lielo ārpolitikas un aizsardzības politikas centralizāciju”, kādu īsteno pašreizējā administrācija, norādot, ka prezidents Baraks Obama pārlieku ierobežo savus aizsardzības ministrus militāro operāciju uzraudzībā.

“Mums nepieciešama saskaņota aizsardzības politika,” uzsvēra senators.

Kārtera priekštecis Heigels izpelnījies daļas politiķu kritiku par pārāk lielu pasivitāti un nespēju reaģēt uz strauji mainošos drošības situāciju.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+