×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

ASV senāts noraida nodokļu paaugstināšanu bagātajiem

seldons

ASV senāts noraidīja tā dēvēto “Bafeta likumu”, kurš paredz paaugstināt nodokļa likmi, ar kuru tiek aplikti tie amerikāņi, kas pelna vairāk nekā miljonu dolāru gadā.

Prezidents Baraks Obama pagājušajā nedēļā daudz laika veltīja, lai pārliecinātu kongresu atbalstīt likumprojektu, apgalvojot, ka tas padarīs godīgāku nodokļa sloga sadali. Savukārt republikāņi norāda, ka likumprojekts ir tikai acu apmāns nolūkā sašķelt amerikāņus tā vietā, lai risinātu patiesās ekonomiskās problēmas.

Pirms balsojuma tribīnē kāpa demokrātu pārstāvis Šeldons Vaithauzs (attēlā), likumprojekta oficiālais iesniedzējs senātā. Viņš pēdējo reizi centās pārliecināt republikāņus, ka “Bafeta likuma” mērķis ir “pielikt punktu absurdajai nevienlīdzībai mūsu nodokļu kodeksā”. Taču, kā jau bija paredzams, simboliskajā balsojumā, kas notika nodokļu deklarāciju iesniegšanas dienas priekšvakarā, likumprojekts tika izgāzts. “Befeta likumu” atbalstīja 51 senators, kamēr 45 balsoja pret. Tādējādi demokrātiem neizdevās savākt 60 balsis, kas nepieciešamas, lai senātā tiktu uzsāktas debates par likumprojekta saturu pēc būtības.

Likumprojekts ieguvis investīciju magnāta un miljardiera Vorena Bafeta vārdu, jo viņš iebildis pret to, ka viņam, pateicoties nodokļu atlaidēm, kas tika ieviestas iepriekšējā prezidenta Džordža Buša laikā, tiek piemērota zemāka nodokļu likme nekā viņa sekretārei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+