×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

ASV senāts noraida Obamas budžeta projektu

obama7

ASV senāts vienbalsīgi noraidīja prezidenta Baraka Obamas ierosināto 2013. gada budžetu, taču vienlaikus tika noraidīts arī republikāņu alternatīvais projekts.

Lai gan senātu kontrolē demokrāti, kongresa augšpalāta jau trīs gadus nav apstiprinājusi rezolūciju par budžetu, kurā tiek noteikti nākamā gada izdevumu griesti un apstiprināta oficiālā ieņēmumu prognoze. Republikāņi regulāri norāda uz šo faktu, kad kritizē Obamas administrāciju par nespēju īstenot proaktīvu fiskālās atbildības politiku.

Pret Obamas pieprasījumu nākamā gada izdevumus noteikt 3,8 triljonu dolāru apmērā balsoja visi 99 klātesošie senatori. Demokrāti norādīja, ka balsojums vispār neesot vajadzīgs, jo izdevumu griesti jau esot noteikti, pagājušajā vasarā vienojoties par valsts parāda griestu paaugstināšanu. Obamas budžeta projektu jau martā vienbalsīgi noraidīja arī pārstāvju palāta.

Reaģējot uz senāta balsojumu, Mits Romnijs, kurš jau kļuvis par faktisko republikāņu kandidātu uz prezidenta amatu, paziņoja, ka Obamas mēģinājumi tikt galā ar budžeta deficītu ir “nenopietni”. “Vairāk nekā 500 kongresa locekļiem iebilstot pret viņa budžetu, un nevienam nevēloties to atbalstīt, šī prezidenta nespēja uzņemties vadību un fiskālo atbildību kļūs acīmredzama ikvienam,” norādīja Romnija kampaņas štāba direktors politikas jautājumos Lanhī Čens.

Februārī iesniegtais Obamas budžeta projekts paredz līdz 2022. gadam samazināt budžeta deficītu par aptuveni četriem triljoniem dolāru. To iecerēts panākt ar nodokļu paaugstināšanu bagātajiem, vienlaikus ierobežojot dažu valsts iestāžu izdevumus. Tikmēr republikāņu piedāvātais alternatīvais budžets, kuru iesniedzis pārstāvju palātas budžeta komisijas priekšsēdētājs Pols Raiens, paredz panākt sabalansētu budžetu trīs desmitgažu laikā. Republikāņi ierosina ievērojami samazināt virkni sociālo izdevumu, kā arī reformēt pašreizējās sociālās apdrošināšanas programmas. Tomēr arī pārstāvju palātā apstiprinātais Raiena plāns neguva pietiekamu senatoru atbalstu, lai turpinātu tā izskatīšanu kongresa augšpalātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+