×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2017
Drukāt

ASV sola miljonus par “Hizbollah” līderu “galvu” (1)

EkrānuzņēmumsEkrānuzņēmums

Vašingtona piedāvājusi vairāku miljonu dolāru lielu atlīdzību par informāciju, kas palīdzēs notvert divus Libānas šiītu kustības “Hizbollah” līderus, otrdien paziņoja ASV Valsts departaments.

Atlīdzība par “Hizbollah” līderu atrašanu pēdējos desmit gados nav piedāvāta, norādīja Valsts departamenta amatpersonas.

Atlīdzība par informāciju, kas palīdzēs atrast, sagūstīt vai notiesāt grupējuma starptautiskā terorisma operāciju līderi Talalu Hamijahu var sasniegt pat septiņus miljonus dolāru (5,9 miljoni eiro), pavēstīja departaments.

Savukārt par augsta ranga “Hizbollah” kaujinieku komandiera Fuada Šukra “galvu” var tikt samaksāti pat pieci miljoni dolāru (4,2 miljoni eiro). Šukrs bijis iesaistīts grupējuma operācijās Sīrijā, kā arī 1983.gadā sarīkotajā uzbrukumā ASV jūras kājnieku kazarmām Libānā.

ASV “Hizbollah” jau 20 gadus uzskata par teroristu grupējumu, lai arī tajā ir arī politiska kustība, un tas ir iesaistīts Libānas politikā.

Valsts departaments otrdien norādīja, ka Irānas atbalstītais grupējums turpina vērsties pret amerikāņiem, vēršot uzmanību arī uz tā darbību Tuvajos Austrumos un citviet pasaulē.

“Kamēr “Hizbollah” nepārtrauks izmantot terorismu un vardarbību savu mērķu sasniegšanai, Savienotās Valstis un mūsu sabiedrotie aktīvi vērsīsies pret tā terorisma infrastruktūru un finansiālā atbalsta tīkliem,” paziņoja Valsts departamenta pretterorisma koordinators Natans Seilzs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Meklējiet viņus starp tiem, kam es pirku krutos IPhonus un maksāju pabalstus – pa 1000 mēnesī. Bet, cik atceros, šie divi čomi bija, arī tad kad es ar viņiem futbolu spēlēju.

Draugiem Facebook Twitter Google+