×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

11. septembra upuru ģimenes varēs vērsties pret Saūda Arābiju; sazvērestības teorijas nerimst (4)

1. Pirmais noraidītais Obamas veto

1no7
Foto - Reuters/LETAFoto - Reuters/LETA
Foto – Reuters/LETA

ASV Kongress ar lielu balsu pārsvaru atcēlis prezidenta Baraka Obamas veto, ko viņš bija uzlicis likumprojektam, kas ļautu 2001.gada 11.septembra teroraktu upuru ģimenēm sūdzēt tiesā Saūda Arābiju, vēsta LETA.

Tas ir pirmais gadījums Obamas gandrīz astoņus gadus ilgās prezidentūras laikā, kad tiek atcelts viņa veto. Kopā Obama uzlicis veto 12 likumprojektiem.

Obama iepriekš ir uzsvēris, ka šāda likuma pieņemšana būtu “kaitīga ASV nacionālajām interesēm” un grautu suverēnās imunitātes principu.

Baltais nams bija neveiksmīgi mēģinājis panākt, lai šis likums, kuru vienbalsīgi pieņēmušas abas Kongresa palātas, tiktu būtiski pārskatīts.
2001.gada 11.septembra teroraktu upuru ģimenes ir pārliecinātas, ka Saūda Arābija ir iesaistīta šajos teroraktos, kuros nogalināti gandrīz 3000 cilvēku.

15 no 19 teroristiem, kas ar nolaupītām lidmašīnām īstenoja šos teroraktus, bija Saūda Arābijas pilsoņi. Viņu saistība ar Saūda Arābijas valdību tomēr nav pierādīta, un Saūda Arābija jebkādu saistību noliedz.

Jūlijā atslepenoti dokumenti liecina, ka ASV izlūkdienestiem ir bijušas aizdomas par saistību starp Saūda Arābijas valdību un šiem teroristiem.
Saūda Arābija ar aktīvu lobēšanu ir centusies panākt, lai šis likums nestātos spēkā.

Kāds Saūda Arābijas princis esot draudējis samazināt savus aktīvus ASV par miljardiem dolāru, ja šis likums stātos spēkā, tomēr Saūda Arābijas amatpersonas tagad distancējas no šiem draudiem.

ASV un Saūda Arābijas attiecības ir pasliktinājusi arī Obamas laikā notikusī ASV attiecību normalizēšana ar Irānu, kas ir Saūda Arābijas ienaidnieks.

Baltais nams uzstāj, ka Obama uzlicis veto nevis Saūda Arābijas dēļ, bet bažījoties par to, ka likums radītu bīstamu juridisku precedentu, graujot suverēnās imunitātes principu. Līdzīgas bažas paudusi arī Eiropas Savienība un citas valstis.

 1. Pirmais noraidītais Obamas veto
 2. Mīklas nav atrisinātas
 3. Specdienestu sazvērestība pret prezidentu
 4. Dvīņu torņi sagruva gluži kā kontrolētas spridzināšanas procesā
 5. Falsificētie tālruņa zvani no lidmašīnām
 6. Visslidenākie jautājumi
 7. Kodolkara provokācija

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Pareizi kongres lēmis. Kāmēr tie, kuriem patīk graut svešās teritorijās, nesapratīs, ka par visu būs jāmaksā, pasaulē miera nebūs.

 2. Tad, kad Kremlim vajadzēja sākt karu pret čečeniem, sabruka dzīvojamas mājas. Jūtat paralēles?? 😉

 3. “”11. septembra upuru ģimenes varēs vērsties pret Saūda Arābiju” – no krievu veiktās okupācijas un aneksijas cietušās latviešu ģimenes varēs vērsties pret Krieviju.

 4. Nepareizi : Dvīņu torņi tika uzcelti nepareizā vietā – tieši tur , kur vajadzēja lidot VIENA konkrēta pasūtītāja lidmašīnai

Draugiem Facebook Twitter Google+