Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
5. decembris, 2014
Drukāt

ASV streiko ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki

Foto-LETAFoto-LETA

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki un citi zemu apmaksātos darbos strādājošie ceturtdien sāka vienas streikus un protestus, pieprasot minimālo algas likmi 15 ASV dolāru (12 eiro) stundā un arodbiedrību veidošanas tiesības.

Streikos iesaistījās “McDonald’s”, “Burger King”, “Wendy’s” un “Taco Bell” darbinieki vairāk nekā 190 pilsētās no Losandželosas līdz Čikāgai, Ņujorkai un Vašingtonai, paziņoja streiku organizatori.

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki sāka streikot pirms diviem gadiem, bet tagad pirmoreiz viņiem pievienojās pārtikas veikalos un tirgos strādājošie 24 pilsētās, paziņoja kampaņas “Fight for $15” (“Cīņa par 15 dolāriem”) organizētāji.

Zemu apmaksātos darbos strādājošie un viņus atbalstošās arodbiedrības cenšas panākt federālās minimālās algas likmes paaugstināšanu no pašreizējiem 7,25 dolāriem (5,89 eiro) stundā līdz 15 ASV dolāriem (12 eiro) stundā.

10 lielās lidostās atbalstu streikotājiem pauda viszemāk atalgotie darbinieki, rīkojot demonstrācijas.

Streiku par minimālās algas likmes paaugstināšanu līdz 15 dolāriem stundā pirmoreiz rīkoja daži simti fāstfuda uzņēmumu darbinieku Ņujorkā 2012.gada novembrī. Kopš tā laika kampaņa “Fight for $15” ir vērsusies plašumā.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+