Mobilā versija
-2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
5. decembris, 2014
Drukāt

ASV streiko ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki

Foto-LETAFoto-LETA

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki un citi zemu apmaksātos darbos strādājošie ceturtdien sāka vienas streikus un protestus, pieprasot minimālo algas likmi 15 ASV dolāru (12 eiro) stundā un arodbiedrību veidošanas tiesības.

Streikos iesaistījās “McDonald’s”, “Burger King”, “Wendy’s” un “Taco Bell” darbinieki vairāk nekā 190 pilsētās no Losandželosas līdz Čikāgai, Ņujorkai un Vašingtonai, paziņoja streiku organizatori.

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki sāka streikot pirms diviem gadiem, bet tagad pirmoreiz viņiem pievienojās pārtikas veikalos un tirgos strādājošie 24 pilsētās, paziņoja kampaņas “Fight for $15” (“Cīņa par 15 dolāriem”) organizētāji.

Zemu apmaksātos darbos strādājošie un viņus atbalstošās arodbiedrības cenšas panākt federālās minimālās algas likmes paaugstināšanu no pašreizējiem 7,25 dolāriem (5,89 eiro) stundā līdz 15 ASV dolāriem (12 eiro) stundā.

10 lielās lidostās atbalstu streikotājiem pauda viszemāk atalgotie darbinieki, rīkojot demonstrācijas.

Streiku par minimālās algas likmes paaugstināšanu līdz 15 dolāriem stundā pirmoreiz rīkoja daži simti fāstfuda uzņēmumu darbinieku Ņujorkā 2012.gada novembrī. Kopš tā laika kampaņa “Fight for $15” ir vērsusies plašumā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+