Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. decembris, 2014
Drukāt

ASV streiko ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki

Foto-LETAFoto-LETA

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki un citi zemu apmaksātos darbos strādājošie ceturtdien sāka vienas streikus un protestus, pieprasot minimālo algas likmi 15 ASV dolāru (12 eiro) stundā un arodbiedrību veidošanas tiesības.

Streikos iesaistījās “McDonald’s”, “Burger King”, “Wendy’s” un “Taco Bell” darbinieki vairāk nekā 190 pilsētās no Losandželosas līdz Čikāgai, Ņujorkai un Vašingtonai, paziņoja streiku organizatori.

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki sāka streikot pirms diviem gadiem, bet tagad pirmoreiz viņiem pievienojās pārtikas veikalos un tirgos strādājošie 24 pilsētās, paziņoja kampaņas “Fight for $15” (“Cīņa par 15 dolāriem”) organizētāji.

Zemu apmaksātos darbos strādājošie un viņus atbalstošās arodbiedrības cenšas panākt federālās minimālās algas likmes paaugstināšanu no pašreizējiem 7,25 dolāriem (5,89 eiro) stundā līdz 15 ASV dolāriem (12 eiro) stundā.

10 lielās lidostās atbalstu streikotājiem pauda viszemāk atalgotie darbinieki, rīkojot demonstrācijas.

Streiku par minimālās algas likmes paaugstināšanu līdz 15 dolāriem stundā pirmoreiz rīkoja daži simti fāstfuda uzņēmumu darbinieku Ņujorkā 2012.gada novembrī. Kopš tā laika kampaņa “Fight for $15” ir vērsusies plašumā.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+