Mobilā versija
+1.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
26. februāris, 2014
Drukāt

ASV: Šveices bankas palīdz izvairīties no nodokļu maksāšanas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV kongresa komiteja publiskojusi ziņojumu, kurā secināts, ka Šveices banka “Credit Suisse” palīdzējusi klientiem no Savienotajām Valstīm slēpt naudu, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, informē raidsabiedrība BBC.

Ziņojumā norādīts, ka banka uzturējusi vairāk nekā 22 tūkstošu amerikāņu kontus, kuros kopā tikuši glabāti vismaz 12 miljardi dolāru. Par šo naudu kontu īpašnieku nav maksājuši nodokļus. ASV Kongress apsūdz “Credit Suisse” baņķierus par to, ka viņi palīdzējuši saviem klientiem veidot ārzonu uzņēmumus un radīt finanšu shēmas, lai izvairītos no nodokļu nomaksas. “Laikā no 2001. līdz 2008. gadam “Credit Suisse” algoja baņķierus, kuriem bija jāveicina izvairīšanās no nodokļu maksāšanas,” teikts ASV Kongresa ziņojumā. Tajā norādīts, ka Šveices bankā tika atvērti nedeklarēti konti vai konti, kuru īpašnieki tika slēpti. ASV nodokļu izmeklētāji apsūdzējuši vismaz 14 Šveices bankas par palīdzēšanu virknei turīgu amerikāņu izvairīties no nodokļu maksāšanas. “Credit Suisse” pagaidām atteikusies komentēt ASV kongresmeņu ziņojumu.

Ziņojumā arī aprakstītas vairākas situācijas, kā Šveices baņķieri darbojušies, lai slēptu savus klientus no ASV nodokļu inspektoriem. Šveices banku darbinieki bieži par savu ceļojuma mērķi uz ASV nodēvējuši “tūrismu”, nevis “darbu”, lai iegūtu vīzas, raksta BBC interneta vietne. Vienā no gadījumiem kāds baņķieris savam ASV klientam informāciju par bankas kontu nodevis, to paslēpis žurnālā “Sports Illustrated”. Savukārt klientu vervešanai banka sponsorējusi arī dažādus pasākumus, golfa turnīrus un lepnas balles.

Tagad ASV kongresmeņi aicina amerikāņu nodokļu inspektorus stingrāk vērsties pret ārvalstu bankām, kas palīdz Savienoto Valstu pilsoņiem izvairīties no nodokļu nomaksas. “Pārāk ilgi tādas finanšu iestādes kā “Credit Suisse” ir pelnījušas uz ārzonu shēmu rēķina, kas ASV nodarījušas kaitējumu miljardiem dolāru apmērā,” paziņojis ASV senators Džons Makeins.

Pievienot komentāru

LBLA: Latvijā joprojām bio produktus saražo vairāk nekā pārstrādāLatvijā starp bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanas un pārstrādes apmēriem joprojām pastāv disproporcija, jo saražo vairāk nekā pārstrādā, tāpēc ir būtiski attīstīt tieši pārstrādi.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+