Latvijā
Sabiedrība

Ko spēj Latvijai piegādātie ASV tanki un kaujas mašīnas? INFOGRAFIKA, VIDEO 27

Foto – LETA

Latvijas drošības stiprināšanai ASV bruņotie spēki operācijā “Atlantic Resolve” jau nogādājuši 15 tankus “M1 Abrams” un sešas kaujas mašīnas “Bradley”, kas izvietotas Ādažu bāzē.

Bruņutehnika atrodas ASV 4. kājnieku divīzijas 3. bruņotās brigādes 68. bruņotā pulka 1. bataljona rīcībā. Līdzās “M1 Abrams” un “Bradley” Latvijā nogādātas arī divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai, kā arī citu veidu kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika.

“M1A2 Abrams” tanki, kas piedzīvojuši dažādus uzlabojumus un tagad izvietoti Latvijā, izmantoti misijās Irākā un Afganistānā. ASV jūras kājnieki tos ir izmantojuši Afganistānas dienvidu provincēs. ASV 4. kājnieku divīzijas 3. bruņotās brigādes kaujas grupa pirms tam tankus un bruņumašīnas “Bradley” nosūtīja 2015. gada februārī uz Kuveitu deviņu mēnešu ilgā operācijā “Spartieša vairogs”. Atrodoties Kuveitā, kaujas grupa veica drošības operācijas, kā arī starpvalstu vingrinājumus, lai attīstītu partnervalstu spējas Tuvo Austrumu reģionā.

Jautājot par “Abrams” tanku piemērotību Latvijas purvainajiem un mežainajiem apstākļiem, ASV vēstniecībā uzsvēra, ka Polijā un arī ASV armijas Nacionālajā treniņcentrā Fortīrvinā Nāves ielejā (Kalifornija) veiktie vingrinājumi pierādījuši, ka attiecīgie ASV tanki ir spējīgi paveikt jebkuru uzdevumu jebkura reljefa apstākļos.

“Kaut arī dažos Latvijas reģionos ir purvaini apstākļi, tanks ir bezceļu transporta līdzeklis, kas ir radīts, lai veiktu savus uzdevumus uz visu veidu reljefa. Mēs esam iepazinušies ar ģeogrāfiju reģionos, kuros veiksim vingrinājumus, un pilnībā izprotam, kur mēs varēsim un kur nevarēsim pārvarēt šķēršļus un manevrēt ar mūsu transportlīdzekļiem,” skaidro ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras nodaļa.

Latvijā nogādātas arī sešas “Bradley” kaujas mašīnas, par kurām ASV pārstāvji uzsver, ka tās vada augsti motivēti un profesionāli apkalpes locekļi jebkura uzdevuma veikšanai. “Šie transportlīdzekļi ir radīti, lai darbotos jebkurā vidē, doties cauri jebkuriem apstākļiem, un galu galā ir perfekts transportlīdzeklis, lai pārsviestu kājniekus uz vietām, kur viņiem ir jāpaveic uzdevumi,” “Bradley” spējas raksturo ASV vēstniecība Latvijā.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv