×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Ko spēj Latvijai piegādātie ASV tanki un kaujas mašīnas? INFOGRAFIKA, VIDEO (32)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas drošības stiprināšanai ASV bruņotie spēki operācijā “Atlantic Resolve” jau nogādājuši 15 tankus “M1 Abrams” un sešas kaujas mašīnas “Bradley”, kas izvietotas Ādažu bāzē.

Bruņutehnika atrodas ASV 4. kājnieku divīzijas 3. bruņotās brigādes 68. bruņotā pulka 1. bataljona rīcībā. Līdzās “M1 Abrams” un “Bradley” Latvijā nogādātas arī divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai, kā arī citu veidu kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika.

“M1A2 Abrams” tanki, kas piedzīvojuši dažādus uzlabojumus un tagad izvietoti Latvijā, izmantoti misijās Irākā un Afganistānā. ASV jūras kājnieki tos ir izmantojuši Afganistānas dienvidu provincēs. ASV 4. kājnieku divīzijas 3. bruņotās brigādes kaujas grupa pirms tam tankus un bruņumašīnas “Bradley” nosūtīja 2015. gada februārī uz Kuveitu deviņu mēnešu ilgā operācijā “Spartieša vairogs”. Atrodoties Kuveitā, kaujas grupa veica drošības operācijas, kā arī starpvalstu vingrinājumus, lai attīstītu partnervalstu spējas Tuvo Austrumu reģionā.

Jautājot par “Abrams” tanku piemērotību Latvijas purvainajiem un mežainajiem apstākļiem, ASV vēstniecībā uzsvēra, ka Polijā un arī ASV armijas Nacionālajā treniņcentrā Fortīrvinā Nāves ielejā (Kalifornija) veiktie vingrinājumi pierādījuši, ka attiecīgie ASV tanki ir spējīgi paveikt jebkuru uzdevumu jebkura reljefa apstākļos.

“Kaut arī dažos Latvijas reģionos ir purvaini apstākļi, tanks ir bezceļu transporta līdzeklis, kas ir radīts, lai veiktu savus uzdevumus uz visu veidu reljefa. Mēs esam iepazinušies ar ģeogrāfiju reģionos, kuros veiksim vingrinājumus, un pilnībā izprotam, kur mēs varēsim un kur nevarēsim pārvarēt šķēršļus un manevrēt ar mūsu transportlīdzekļiem,” skaidro ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras nodaļa.

Latvijā nogādātas arī sešas “Bradley” kaujas mašīnas, par kurām ASV pārstāvji uzsver, ka tās vada augsti motivēti un profesionāli apkalpes locekļi jebkura uzdevuma veikšanai. “Šie transportlīdzekļi ir radīti, lai darbotos jebkurā vidē, doties cauri jebkuriem apstākļiem, un galu galā ir perfekts transportlīdzeklis, lai pārsviestu kājniekus uz vietām, kur viņiem ir jāpaveic uzdevumi,” “Bradley” spējas raksturo ASV vēstniecība Latvijā.

Abrams_5

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =====

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =====

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Urāna plātnes ????:))))

 3. Nu, Kremļa trolīši, pārāk švaki kritizējat amīšus un viņu tankus! Par šādiem komentiem jums saimnieks naudu turpmāk nedos! Vajag taču daudz spēcīgākus “argumentus”, kā tikai “abramsi deg Jemenā” vai “diezgan novecojusi tehnika”, lai kādu te pārliecinātu. Un kādi komenti būs, kad šī “novecojusī tehnika” būs darbībā tepat? Vai tikai pašiem nesāks birt kodolatkritumi no biksēm… esiet tā kā nobijušies?

 4. ierakstat tak utūbē degoši abramsi Jemenā, ja tiešām vēlaties redzēt ko spēj šie dabas piesārņotāji…

 5. Diezgan novecojusi kara tehnika:)

 6. 2017/2018.gadā iznāks jaunais Abrams, nav spēcīgāka un modernaka tanka par Abrams, un diemžēl krievi to nevar pārdzīvot, lai gan viņu tehnika ar ir kaujasspejiga Atbildēt

  Nez

 7. 2017/2018.gadā iznāks jaunais Abrams, nav spēcīgāka un modernaka tanka par Abrams, un diemžēl krievi to nevar pārdzīvot, lai gan viņu tehnika ir ir kaujasspejiga Atbildēt

  Nez

 8. Nezinu, cik maksā tanks, bet domāju, ka par to naudiņu varētu piegādāt baigo vairumu prettanku ieroču. Tad gan iespējamajam uzbrucējam biksēs saskrietu vairāk nekā rūmes. Tanks ir ļoti labs uzbrukumam, bet aizsardzībā galīgais štrunts, Vai tad mēs uzbrukt gatavojamies? Daži simti veču ar prettanku stroķiem, kurus nevar tik vienkārši izsekot kā tankus, spētu īstu respektu iedvest ienaidniekam.

  • Domāju, jā, tev taisnība!
   Vienīgi, ģenerāļiem gan ar tankiem tom. interesantāk…

  • Tas ir tas pac kā apgalvot ,ka zobens ir labs uzbrukumam ,bet aizsardzībai štrunts ! Tas ir jautājums par prasmēm un pielietošanas taktiku . Abrams M-1A2/A3 ar kaujas svaru 67t. ir daudzos LV apvidos apgrūtinājums . Lieta grozās ap avidus pārzināšanu un prasmīgu informatīvās sistēmas sniegto priekšrocību mobilo sprostu izveidei .Tanki ļauj sadalīt spēkus smagā bruņa+uguns un vieglie spēki ar Spike/Javelin kā prettanku mednieki M1 nepieejamā vai tiem nevēlemā apvidū. .

   • Varbūt vari arī par haubicēm man kādu sajēgu sniegt? Kur varētu aizsardzībā izmantot haubices, kas domātas nocietinājumu graušanai? Vai Latvijā ir Krievijas militārās būves, vai haubices var efektīvi izmantot kā prettanku līdzekli?

 9. Ieraugot tikai abram tanku vien pretiniekam bikses pinnas

 10. Prieks, ka NATO pilda solījumus. Mūsējie dabūs normālas, regulāras mācības daudznacionālā NATO sastāvā ar labi nokomplektētām vienībām. Tas nāk tikai par labu mūsu karavīru profesionalitātei.

 11. Krieviem arguments ir tikai spēks.

 12. Putina gaidītāji sāk nervozēt.

 13. Kremļa troļļi pavisam pieklusuši, palicis tikai “mazpisāns”, bet to jau nav ko ņemt par pilnu. Var secināt, ka cilvēciņš n-reizes atkārtojot vienus un to pašus tekstus, nonācis garīgas veselības problēmās.

 14. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 15. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 16. Ja nu gadījumā kaut kur pie Zilupes ierodas kaimiņzemes “zaļi cilvēciņi” krievijas helihopteru pavadībā,”Abramus vedīs ar treileriem vai atnāks “samohodom”?

 17. 40 gadus veci lūžņi

 18. soļaru protams no krievijas pirks

 19. Neko nespēj ,,,lūzņi

Draugiem Facebook Twitter Google+