×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. augusts, 2012
Drukāt

ASV tiesa atzīst “Samsung” par vainīgu “Apple” patentu pārkāpšanā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tiesa ASV Kalifornijas štata pilsētā Sanhosē piektdien nosprieda, ka Dienvidkorejas kompānija “Samsung” ir pārkāpusi ASV uzņēmuma “Apple” patentus, un lika “Samsung” samaksāt “Apple” 1,049 miljardu ASV dolāru (588 miljonu latu) kompensāciju.

“Samsung” paziņoja, ka pārsūdzēs šo spriedumu ASV Apelāciju tiesā.

Spriedums attiecas uz vairākiem “Samsung” viedtālruņiem “Galaxy”, bet ne uz jaunāko modeli “Galaxy III S”, kā arī tas attiecas uz planšetdatoru “Galaxy 10”.

Tiesa atzina, ka “Samsung” ir pārkāpis sešus no septiņiem “Apple” patentiem, uz kuriem attiecās “Apple” prasības, turklāt piecus patentus pārkāpis apzināti.

“Apple” bija pieprasījis tiesai likt “Samsung” samaksāt 2,5 miljardu dolāru (1,4 miljardu latu) kompensāciju, taču tiesa neatzina visas “Apple” prasības par pamatotām.

“Samsung” bija iesniedzis pretprasības, pieprasot no”Apple” 399 miljonu dolāru (224 miljonu latu)  kompensāciju, taču tiesa neatzina nevienu no “Samsung” prasībām par pamatotu.

Pēc tiesas sprieduma pasludināšanas “Samsung” izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka šis spriedums “nebūtu jāuzskata par “Apple” uzvaru, bet par zaudējumu amerikāņu patērētājam” un apsūdzēja “Apple” manipulācijās ar patentu likumu.

“Ir nožēlojami, ka ar patentu likumu var manipulēt, lai dotu vienu kompānijai monopolu uz taisnstūriem ar noapaļotiem stūriem vai uz tehnoloģiju, kuru katru dienu uzlabo “Samsung” un citas kompānijas,” sacīts “Samsung” paziņojumā.

Pēc pētījumu kompānijas IDC datiem, šā gada otrajā ceturksnī “Samsung” visā pasaulē pārdeva 50 miljonus viedtālruņu, bet “Apple” – 26 miljonus “iPhone”, un līdz ar to “Samsung” kontrolēja 32,6%, bet “Apple” – 16,9% globālā viedtelefonu tirgus.

Jau ziņots, ka Dienvidkorejas tiesa piektdien nolēma, ka “Apple” un “Samsung” ir pārkāpušas viena otras patentus un tām abām jāmaksā kompensācijas par nodarītajiem zaudējumiem.  Tiesa nosprieda, ka “Apple” pārkāpusi divus “Samsung” tehnoloģiju patentus un tai jāmaksā kompensācija 40 miljonu vonu (19 544 latu) apmērā. Savukārt “Samsung” jāmaksā kompensācija 25 miljonu vonu (12 215 latu) apmērā par viena “Apple” patenta pārkāpšanu.

“Samsung” ražotais viedtālrunis ” Galaxy S” konkurē ar “Apple” tālruni “iPhone”, bet ” Samsung” planšetdators ” Galaxy Tab” – ar “Apple” planšetdatoru “iPad”, un tiesāšanās starp abām kompānijām notiek daudzās pasaules valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+